Beļģijas policija lieto asaru gāzi pret protestētājiem pie ES mītnes

FOTO: AFP / Scanpix

Beļģijas policija svētdien izmantojusi asaru gāzi un ūdens metējus, lai izklīdinātu protestētājus, kuri bija sapulcējušies pie Eiropas Savienības (ES) mītnes Briselē.

Aptuveni 5000 cilvēku sapulcējās uz demonstrāciju, lai protestētu pret jauno ANO migrācijas paktu, taču daļa protestētāju kļuva agresīvi, kad viņiem lūdza doties tālāk prom no ES mītnes.

Baidoties no iespējamās vardarbības, vietējās varasiestādes sākotnēji aizliedza demonstrāciju, taču Beļģijas augstākā tiesa aizliegumu atcēla.

Domstarpības par ANO Globālo migrācijas paktu izraisīja šķelšanos Beļģijas valdībā un satricināja arī citu Eiropas valstu valdības.

Beļģijas labējā partija Jaunā flāmu alianse (N-VA) pameta valdošo koalīciju, šādi reaģējot uz premjerministra Šarla Mišela lēmumu, neraugoties uz partijas iebildumiem, atbalstīt ANO migrācijas paktu.

Lai gan ANO pakts ir nosaukts par juridiski nesaistošu dokumentu, N-VA skaidroja, ka tas tomēr ir pārāk tālejošs un piešķirs daudz papildu tiesību pat tiem imigrantiem, kas Beļģijā uzturas nelegāli.

Uz augšu