Pk, 19.08.2022.

Kardināls Pujats stāsta par savu saistību ar "čeku"

TVNET/LETA
Kardināls Pujats stāsta par savu saistību ar "čeku"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Kardināls Jānis Pujats
Kardināls Jānis Pujats Foto: AFI/Gatis Dieziņš

Vēl aizvien slepenajos čekas aģentūras žurnālos atrodas katoļu baznīcas kardināla Jāņa Pujata vārds. Pats kardināls gan uzsver, - viņš reģistrēts nesavervēto aģentu žurnālā, vēstī LNT ziņas. 

Slepenie VDK aģentūras žurnāli tiks publicēti 2019. gada maijā. Žurnālos, atšķirībā no nule publicētajām, iespējams, aktīvo aģentu kartītēm, bija reģistrēti visi – tostarp gan bijušie aģenti, gan tādi, kuri no aģentu rindām bija izslēgti vai kurus savervēt nebija izdevies.

"Nepatīkami, ka tas vispār iet par garīdznieku, īpaši vēl par kardinālu,” saka Pujats, norādot, ka atklāti viņu neviens nav vervējis, taču gatavojoties savam pirmajam braucienam uz Romu, par reliģiskajiem jautājumiem atbildīgās padomes sekretārs lūdzis parakstīt baltu papīra lapu.

“Viņš noliek baltu papīru – lūdzu, parakstiet. Es domāju, man jābrauc ar ļoti svarīgu un pirmo reizi ar delegāciju… un šeit tā ar baltu papīru. Man nospļauties to, es parakstīju un viss. A viņš jau nopriecājies šo papīru aiznesa uz turieni un ierakstīja, paši iedomāja to “Andreju” [Pujata segvārdu] un tā. Ja viņš pateiktu, ka tev tagad būs jāsadarbojas, es laikam nospļautos un nebrauktu uz ārzemēm nemaz,” saka Pujats.

Kā stāsta kardināls, pašā pirmajā braucienā uz ārzemēm delegācijā bijuši VDK ziņotāji, un no viņiem sarunas ar Vatikāna amatpersonām tikušas slēptas.

Kopumā pētnieki “čekas maisos” identificējuši teju 80 cilvēkus, kuri saistīti ar reliģiskajām organizācijām.  Pujats gan uzskata, ka katoļu garīdznieku skaits, kas patiesi sadarbojušies ar čeku, ir krietni mazāks.

“Es domāju, ka uz pirkstiem saskaitāmi bija tādi, kas tiešām sadarbojās, tiem nav nekāda attaisnojuma,” saka Pujats.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu