Okupācijas spēki Donbasā zaudējuši 1300 kaujiniekus

Donbasa kaujinieki pozē fotogrāfam FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Kopš Ukrainas Apvienoto spēku operācijas sākuma šī gada aprīlī okupācijas spēki Donbasā zaudējuši 1300 kaujiniekus - 450 nogalināti un aptuveni 850 ievainoti, paziņojis operācijas komandieris, ģenerālleitnants Sergejs Najevs.

"Pēc mūsu izlūkošanas datiem, kopš Apvienoto spēku operācijas sākuma pretinieka zaudējumi ir aptuveni 450 nogalinātie un aptuveni 850 ievainotie. Turklāt iznīcinātas 26 kara tehnikas vienības. Mēs arī turpmāk adekvāti atbildēsim uz katru apšaudes gadījumu no okupācijas spēku puses. Neviens ienaidnieka šāviens nepaliks nesodīts," pavēstīja Najevs.

Šī gada 30.aprīlī Donbasā pretterorisma operācijas formāts tika nomainīts uz Apvienoto spēku operāciju, kuru vada armija.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai  piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas  austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Uz augšu
Back