Apledojuma un sniega dēļ daudzviet apgrūtināti braukšanas apstākļi

Nožogojums uz apledojušās ietves.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pirmdienas rītā apledojums un sniegs daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 134 "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir: Ainažu šoseja(A1) no Berģiem līdz Tūjas krustojumam; Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Vangažiem; Rīgas apvedceļiem (A4 un A5) visa maršruta garumā; Daugavpils šoseja (A6) posmos Rīga-Aizkraukle un Daugavpils; Bauskas šoseja (A7) visa maršruta garumā; Jelgavas šoseja (A8) visa maršruta garumā; Liepājas šoseja (A9) no Rīgas līdz Skrundai;

Ventspils šoseja (A10) no Rīgas līdz Strazdei; Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem; Grebņeva-Medumi šoseja (A13) posmā no Grebņevas līdz Rēzeknei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Tukuma, Valkas un Valmieras apkārtnē.

LVC norāda, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Tāpat LVC aicina informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Uz augšu