Sv, 25.09.2022.

Par spiegošanu apsūdzētajam Burakam inkriminē valsts noslēpuma vākšanu

TVNET/LETA
Par spiegošanu apsūdzētajam Burakam inkriminē valsts noslēpuma vākšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: LETA

Par spiegošanu, iespējams, Krievijas labā aizdomās turētajam bijušajam Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra darbiniekam Oļegam Burakam tiek inkriminēta valsts noslēpuma nelikumīga vākšana vai nodošana ārvalstij.

Buraka advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA teica, ka ir parakstījusies par informācijas neizpaušanu un plašāku informāciju par lietu nevarot sniegt, taču apstiprināja, ka aizstāvamais tiek turēts aizdomās pēc Krimināllikuma 85.panta 2.daļas. Šī norma paredz atbildību par valsts noslēpuma nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalstij. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no 3 līdz 20 gadiem.

Buraku aizturēja un apcietināja oktobrī. Advokāte apstiprināja, ka decembra beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma turpināt piemērot Burakam apcietinājumu.

Jansone atgādināja, ka klients savu vainu inkriminētajā noziegumā neatzīst.

Drošības policijā (DP) līdz šim komentāros bijusi skopa un arī tagad aģentūrai LETA vien apstiprināja, ka tiesa atkārtoti vērtējusi piemēroto drošības līdzekli un to atstājusi spēkā. Plašākus komentārus DP sniegt nevarot, lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm.

Aģentūra LETA, atsaucoties uz tās rīcībā esošu informāciju, jau iepriekš vēstīja, ka vīrietis tiek turēts aizdomās par spiegošanu, iespējams, Krievijas labā.

Buraks 2006.gadā atvaļinājās no Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra, sasniedzot izdienas pensijas vecumu. Buraks ieņēma Informācijas centra Šaujamieroču uzskaites nodaļas priekšnieka amatu.

Informācijas centrs ir IeM pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Centra darbības mērķis ir veicināt noziedzības novēršanu un apkarošanu, sabiedriskās kārtības un drošības aizsardzību, izmantojot informācijas apstrādes un analīzes līdzekļus, kā arī nodrošināt IeM un tās padotībā esošās iestādes ar operatīvo radiosakaru un privāto elektronisko sakaru tīklu sistēmām.

2006.gadā Buraka vārds pieminēts laikraksta "Vestji Segodnja" publikācijā, kuru sagatavojis patlaban no partijas "Saskaņa" saraksta 13.Saeimā ievēlētais Nikolajs Kabanovs (S). Kabanovs toreiz rakstīja, ka IeM Informācijas centra šaujamieroču uzskaites nodaļas vadītājs Buraks negaidīti izsaukts uz atestācijas komisiju, kur pārbaudītas viņa valsts valodas zināšanas. Pēc tam toreizējā iekšlietu ministra Dzintara Jaundžeikara kabinetā viņam piemērots 30 latu (42 eiro) sods par valsts valodas neatbilstību augstākajai kategorijai. Buraks savulaik dienējis Afganistānā un "Vestji Segodnja" rakstā viņš nodēvēts par vienu no labākajiem ieroču ekspertiem, kurš 15 gadus veidojis unikālu integrētu šaujamieroču sistēmu.

Rakstā arī paustas Buraka aizdomas, ka notiek vēršanas pret viņu, jo vēlējies cīnīties pret korupciju IeM.

Naudas sods 30 latu apmērā saņemts arī tad, kad IeM vadījusi Linda Mūrniece. Arī toreiz Buraks sodīts par nepietiekamām valsts valodas prasmēm, norādīts laikraksta "'Čas" 2009.gada publikācijā. Laikrakstā skaidrots, ka Buraks vairākkārtēji tiesājies gan ar IeM, gan arī Valsts valodas centru. Tas esot darīts, jo viņš neesot varējis samierināties ar Valsts valodas centra īstenoto pazemošanu. Valodas prasmes Buraka ieskatā bijis tikai iegansts, lai mēģinātu viņu atstādināt no ieņemamā amata.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu