Lielā daļā Latvijas apledojums apgrūtina braukšanu

Vanšu tilts. Ilustratīvs foto

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Lielā daļā Latvijas apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Jaungada dienas rītā apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem tika fiksēti pa Tallinas šoseju no Bīriņu pagrieziena līdz Tūjai, pa Vidzemes šoseju no Vangažiem līdz Līgatnei un no Virešiem līdz Veclaicenei, pa Valmieras šoseju no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, pa Rīgas apvedceļu, pa Daugavpils šoseju no Rīgas līdz Pāterniekiem, pa Kokneses šoseju, kā arī pa ceļu Pļaviņas - Gulbene.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Daugavpils,Gulbenes, Jēkabpils, Limbažu, Ludzas, Ogres, Valkas un Valmieras apkārtnēs.

Slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 85 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC uzsver, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Uz augšu