"Nielslens Lielsliens" albumu prezentēs mazās lauku bibliotēkās

FOTO: Publicitātes foto

Grupa "Nielslens Lielsliens" janvārī aicina uz albuma "Kad kniebējs kniebj" prezentācijas koncertiem piecās mazās lauku bibliotēkās. Pasākumos oriģināldzeju lasīs Guntars Godiņš, Madara Gruntmane, Raibīs un Toms Treibergs.

"Nielslens Lielsliens" mūzika un vairums tekstu top lauku vidē, un tā ir atstājusi savu iespaidu uz dziesmu saturu, tempu un attieksmi. Noskaņa, kādu grupas dalībnieki turējuši prātā, veidojot jauno albumu "Kad kniebējs kniebj", ir ziema, kluss ciemats un tumša kāpņu telpa daudzdzīvokļu mājā, kas celta padomju laikos. Kāpņu telpām te ir raksturīga savdabīga omulība ar zaļojošiem telpaugiem, padomju dizaina standartiem un ārdurvīm, kuras joprojām neslēdz ciet.

Tieši šādu ēku dzīvokļos daudzviet laukos strādā mazas bibliotēkas. Tajās var satikt jauniešus pie datorspēlēm, dāmas ar lubeņu maisu rokā un jaunos vecākus pie bērnu literatūras plaukta.

Vienlaikus mazāko lauku bibliotēku nākotne nav droša. Kaut arī mazajās kultūras iestādēs viss no apmeklētāju apkalpošanas un krājuma uzturēšanas darbiem līdz telpu uzkopšanai, nereti arī kurināšanai, ir uzticēts vienai darbiniecei, atsevišķu novadu pašvaldības tām samazina finansējumu, darba laikus. Bibliotēkas pārtop par lielāku iestāžu filiālēm vai ārējās apkalpošanas punktiem bez grāmatu un periodikas krājuma. Viens piemērs ir Limbažu novada Stienes, Straumes un Skultes bibliotēku darbalaika būtiska saīsināšana, kas notika 2018. gadā.

"Nielslens Lielsliens" mūzikā var dzirdēt Guntara Godiņa, Heli Lāksonenas un citu autoru dzejoļus. Prezentācijas koncertus, kas savā būtībā būs dzejas un alternatīvās mūzikas vakari mazo lauku bibliotēku atbalstam, ar savas dzejas lasījumiem ievadīs Guntars Godiņš, Madara Gruntmane, Raibīs un Toms Treibergs.

Šī būs arī iespēja paceļot un dzirdēt "Nielslens Lielsliens" albuma "Kad kniebējs kniebj" dziesmas un senākus skaņdarbus koncertos, kas grupai būs pirmie kopš 2015.gada.

Dzejas un mūzikas vakari mazās lauku bibliotēkās, ieeja bez maksas

18. jan. Gatartas bibliotēka, Gatarta, Drustu pagasts, Raunas novads

Dzejas lasījums – Raibīs, koncerts – Nielslens Lielsliens

19. jan. Vecumu bibliotēka, Borisova, Vecumu pag., Viļakas nov.

Dzejas lasījums – Raibīs, koncerts – Nielslens Lielsliens

26. jan. Stienes bibliotēka, Skultes pagasts, Limbažu novads

Dzejas lasījums – Guntars Godiņš, koncerts – Nielslens Lielsliens

1. feb. Umpārtes bibliotēka, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads

Dzejas lasījums – Toms Treibergs, koncerts – Nielslens Lielsliens

2. feb. Līkupēnu bibliotēka, Veclīkupēni, Rubas pag., Saldus nov.

Dzejas lasījums – Madara Gruntmane, koncerts – Nielslens Lielsliens

Vakaru noslēgumā – diskusija par attiecīgās bibliotēkas aktualitātēm, attīstības iespējām.

Uz augšu