Vācijā noticis sprādziens pie AfD biroja

Sprādziens pie AfD biroja Vācijā

FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

Policija Saksijas federālajā zemē pēc sprādziena pie galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) vietējā biroja aizturējusi trīs personas.

Ceturtdienas vakarā notikušajā sprādzienā pie AfD biroja Dēbelnē neviens nav cietis, taču tas ēkā izraisījis ugunsgrēku, kā arī nodarījis bojājumus kaimiņu namiem un blakus stāvošajiem automobiļiem, teikts paziņojumā, kuru izplatījusi Saksijas kriminālpolicijas pārvalde (LKA).

LKA pretterorisma vienība atzinusi, ka šis sprādziens varētu būt politiski motivēts noziegums, kas liecina par tālāku pret AfD vērsto vardarbīgo uzbrukumu eskalāciju.

Līdz šim uzbrukumi AfD birojiem, kas pēdējo nedēļu laikā Saksijā notikuši arvien biežāk, bijuši vērsti pret īpašumu, taču sprādziens Dēbelnē sarīkots "ar mērķi kaitēt cilvēkiem", norādījusi LKA.

Notikušo izmeklē LKA pretterorisma vienība, kas aizdomās par saistību ar sprādzienu Dēbelnē aizturējusi trīs attiecīgi 29, 32 un 50 gadus vecus vīriešus.

Uzbrukumu nosodījis Saksijas premjerministra vietnieks Martins Dūlihs, kurš pārstāv sociāldemokrātus (SPD).

Sprādziens pie AfD biroja Vācijā

FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

"Uzbrukumam AfD birojam Dēbelnē nav attaisnojuma. Vardarbība nav demokrātijas instruments. Pret AfD jācīnās politiski, nevis ar sprāgstvielām. Šis uzbrukums palīdz AfD un kaitē demokrātijai," piektdienas rītā tviterī uzsvēris Dūlihs.

Sprādziens pie AfD biroja Vācijā

FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

Saksijā AfD bauda lielu atbalstu, un 2016.gadā notikušajās Bundestāga vēlēšanās eiroskeptiķi šajā zemē ierindojās pirmajā vietā, izcīnot 27% balsu un apsteidzot kancleres Angelas Merkeles pārstāvētos kristīgos demokrātus (CDU).

Tajā pašā laikā Saksijā ir arī daudz atbalstītāju kreiso ekstrēmistu partijai "Die Linke" ("Kreisie").

Uz augšu