Kariņam kļūstot par premjeru, viņa vietu EP varētu ieņemt Loskutovs

Aleksejs Loskutovs

FOTO: Zane Biter/LETA

Ja partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) politiķis Krišjānis Kariņš kļūtu par Latvijas Ministru prezidentu, tad viņa vietu Eiropas Parlamentā (EP) varētu ieņemt 13.Saeimā neiekļuvušais politiķis Aleksejs Loskutovs, noskaidroja aģentūra LETA.

EP vēlēšanu likumā teikts, ka, ja ievēlētais EP deputāts nolicis savu mandātu, viņa vietā stājas nākamais kandidāts no tā paša kandidātu saraksta, no kura bija ievēlēts iepriekšējais deputāts. Kariņš 2014.gadā EP tika ievēlēts no "Vienotības" saraksta.

Toreiz "Vienotības" sarakstā aiz Kariņa palika Inese Vaidere, kura jau ir tikusi pie EP deputāta mandāta Valda Dombrovska vietā, un Saeimas deputāts Ojārs Ēriks Kalniņš, kurš no EP deputāta mandāta atteicās, kad tas viņam tika piedāvāts 13.Saeimā ievēlētā Arta Pabrika vietā.

Nākamais "Vienotības" sarakstā ir Kārlis Šadurskis, kurš pērnā gada izskaņā jau kļuva par EP deputātu, Kalniņam atsakoties ieņemt Pabrika vietu.

Nākamais kandidāts uz Kariņa atstāto EP deputāta mandātu būtu 13.Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV), taču viņš aģentūrai LETA norādīja, ka šādu iespēju neizmantotu, jo vēlas turpināt darbu nacionālajā parlamentā.

Līdz ar Judina atteikšanos no EP deputāta mandāta nākamais rindā būtu 13.Saeimā neievēlētais Loskutovs, kurš aģentūrai LETA atzina, ka izmantotu iespēju ieņemt EP deputāta krēslu, jo tas viņam būtu jauns un interesants izaicinājums.

Kā ziņots, pēc pērnajā oktobrī notikušajām 13.Saeimas vēlēšanām partijas ilgstošu valdības veidošanas sarunu rezultātā nonākušas līdz iespējamam kompromisam, ka koalīciju varētu veidot no pieciem politiskajiem spēkiem un premjers būtu pašreizējais EP deputāts Kariņš. Kariņš gan vēl nav saņēmis premjera nomināciju no Valsts prezidenta.

Pašreizējā EP sasaukuma pilnvaras beigsies šogad vasarā.

Uz augšu