Saūda Arābijā sievietes pakļautas likumiem, kas par viņu dzīvi ļauj lemt vīriešu kārtas aizbildnim. Tas nozīmē, ka sievietēm nepieciešama vīra vai vīriešu dzimuma radinieka atļauja, lai strādātu, ceļotu, precētos, atvērtu bankas kontu un pat pēc soda izciešanas pamestu cietumu.
Musulmaniskajā karaļvalstī arī netiek aizsargāta reliģiskā brīvība. Cilvēkus, kas no islāma pāriet citā reliģijā, tur var sodīt par atteikšanos no reliģiskajiem uzskatiem. Šo nodarījumu var sodīt ar nāvi, lai gan tiesas tik bargu spriedumu pēdējos gados nav piemērojušas.
Taču dzimtenē al-Kununu varētu apsūdzēt terorismā - Saūda Arābijas pretterorisma likumos kā pārkāpumi minēti tādi nodarījumi kā valsts reputācijas aizskaršana, sabiedriskās kārtības traucēšana un "mudināšana uz ateistiskiem uzskatiem jebkādā formā".
Pieaugušu sievieti, kas nepakļaujas aizbildņa rīkojumiem, var apcietināt par "nepaklausību". Aizturēšanas gadījumā Saūda Arābijas varasiestādes sievieti nelaidīs brīvībā, kamēr viņai pakaļ nebūs ieradies aizbildnis, arī tādā gadījumā, ja nav uzrādīta apsūdzība.
2017.gada aprīlī 24 gadus vecā Dina Ali Laslūma centās no Kuveitas caur Filipīnām aizbēgt uz Austrāliju, taču ģimene viņu atrada Manilas lidostā un aizveda atpakaļ uz Saūda Arābiju. Izmantojot kanādiešu tūrista telefonu, viņa nosūtīja videoziņojumu, sakot, ka pašas ģimene viņu nogalinās. Video tika publicēts sociālajā tīklā "Twitter". Nav zināms, kas ar Laslūmu notika pēc atgriešanās Saūda Arābijā.