Viņķele vēlētos noteikt dalību veselības apdrošināšanas sistēmā par obligātu visiem rezidentiem

Labklājības ministre Ilze Viņķele

FOTO: LETA

Veselības ministra amata kandidāte Ilze Viņķele (A/Par!) dalību veselības apdrošināšanas sistēmā vēlētos noteikt par obligātu visiem Latvijas rezidentiem, vienlaikus atsakoties no, viņasprāt, diskreditējošas normas saistībā ar iedzīvotāju nodarbinātību.

Viņķele sarunā ar aģentūru LETA sacīja, ka viņas uzdevums ministres amatā būtu veicināt izpratni par visiem pieejamu veselības aprūpi kā vienu no būtiskākajiem topošās valdības uzstādījumiem.

Politiķes ieskatā dalībai veselības apdrošināšanas sistēmā ir jābūt obligātai visiem Latvijas rezidentiem, taču sistēma nedrīkst būt diskriminējoša pēc iedzīvotāju nodarbinātības statusa. "Patlaban ir radīti aizmetņi obligātās apdrošināšanas sistēmai, bet ir nepieciešami uzlabojumi. Ar veselības apdrošināšanu nevajadzētu risināt ēnu ekonomikas jautājumus," uzsvēra Viņķele.

Viņa uzsvēra, ka ir jāveicina veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība - pacientiem ir jābūt pieejamai informācijai gan par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, to kvalitāti, kā arī ikvienam ir jābūt iespējai saņemt pakalpojumu neatkarīgi no savas dzīvesvietas.

Būtisks būs arī darbs pie attieksmes maiņas veselības aprūpes jomā. Viņķele norādīja, ir jāsaprot, ka sistēmas centrā ir pacients, savukārt šā jautājuma risinājums ir nevis naudas, bet gribas jautājums.

Kļūstot par ministri, Viņķele tāpat sola turpināt strādāt pie medicīnas darbinieku atalgojuma kāpināšanas, tostarp tā risinot arī jautājumu, kas saistīts ar medicīnas darbinieku trūkumu.

Viņķele tāpat plāno pievērsties arī jautājumam par lielo slimnīcu vadību, vērtējot, cik efektīvi un rūpīgi tiek pārvaldītas slimnīcas. Aktuāls ir jautājums arī par e-veselības sistēmu - Viņķele vēlas veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, kāpēc sistēmā radušās problēmas.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" (JV) politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "KPV LV", "Attīstībai/Par" (AP) un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

Uz augšu