Jauns izpilddirektors Daugavpilī būs tikai pēc mēra ievēlēšanas

Daugavpils domes ēka.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

​Apstiprināt amatā jaunu Daugavpils pašvaldības izpilddirektoru plānots tikai pēc tam, kad pilsētai būs jauns mērs, otrdien preses konferencē paziņoja mēra pienākumu izpildītājs, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs ("Mūsu partija").

Domes vadītājs pastāstīja, ka konkurss amatam ir noslēdzies un kandidāti izvērtēti. Taču apstiprināt amatā izpilddirektoru pašlaik, kad "politiska situācija nav stabila" un pilsēta ir bez mēra, nav lietderīgi, uzskata Prelatovs. Tāpēc izpilddirektors amatā, visticamāk, tiks iecelts tikai pēc tam, kad būs zināma domes jaunā vadība.

Prelatovs ir pārliecināts, ka domes politiķi spēs vienoties par mēra kandidātu un atkārtotas vēlēšanas pilsētai nedraud.

Kā ziņots, Daugavpils pašvaldības izpilddirektore Inga Goldberga (S) tika ievēlēta 13. Saeimā. Vakantajam amatam tika izsludināts konkurss, kurā saņemti četri pieteikumi.

Daugavpils dome kopš novembra beigām strādā "bezkoalīcijas stāvoklī" - "Mūsu partijas" (MP) saraksta līderis Rihards Eigims ir gāzts no mēra amata, par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Prelatovs, taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju - Latgales partijas (LP) un "Saskaņas" - atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām LP ir seši deputāti, "Saskaņai" - pieci, bet no MP bija ievēlēti četri deputāti. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja "Saskaņa" un MP Andreja Elksniņa (S) vadībā, taču drīz MP Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar LP. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka.

Par jaunas koalīcijas izveidi oficiālas vienošanās vēl nav, bet "Saskaņas" vietējais līderis Elksniņš jau kādu laiku aģitē par ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu.

Uz augšu