Par dienesta dīzeļdegvielas liešanu privātajā auto rosina apsūdzēt atstādināto VUGD priekšnieka vietnieku

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks pulkvedis Ints Sēlis

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) ierosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret no dienesta pienākumu pildīšanas atstādināto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieku Intu Sēli par dīzeļdegvielas piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu.

Neminot amatpersonas vārdu, IDB savā mājaslapā norāda, ka amatpersona, nelikumīgi izmantojot dienesta vajadzībām izsniegto degvielas karti, vairākkārt uzpildīja degvielu privātajā automašīnā, kā arī veica dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, dienesta transportlīdzekļu ceļazīmēs norādot nepatiesas ziņas par dīzeļdegvielas uzpildi.

IDB uzskata, ka ceļazīmes kopā ar attaisnojuma dokumentiem tika iesniegtas VUGD apmaksas veikšanai.

Tagad Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai būs jālemj vai lietā ir pietiekami daudz pierādījumi amatpersonas apsūdzēšanai.

Sākotnēji lietā bija iesaistīta vēl viena VUGD amatpersona, taču pret šo cilvēku IDB kriminālprocesu izbeidza, aģentūrai LETA apliecināja IDB.

Jau ziņots, ka saistībā ar minēto kriminālprocesu VUGD ierosināja disciplinārlietas pret divām dienesta amatpersonām un abas amatpersonas tika atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas. VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš ar preses pārstāves Intas Palkavnieces starpniecību iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka, novērojot dienestā jebkāda veida pretlikumīgus nodarījumus, VUGD nekavējoties sniedz informāciju izmeklējošām iestādēm un sadarbojas, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu un izskaustu šāda veida gadījumus.

"Varu apliecināt, ka dienestā uz šo gadījumu raugās nopietni," iepriekš uzsvēra Āboliņš.

Pagājušā gadā IDB kopumā veicis izmeklēšanu 20 kriminālprocesos par iespējamu dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas piesavināšanos, tai skaitā 16 kriminālprocesi ir nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 17 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajām personām.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka pirms desmit gadiem Sēli, tolaik Zemgales reģiona brigādes komandieri, disciplināri sodīja par dienesta tehnikas izmantošanu darbos pie privātpersonas.

Uz augšu