Austrālijā par aizdomīgu paciņu sūtīšanu vēstniecībām aizturēts vīrietis

FOTO: EPA/Scanpix

Austrālijas policija ir aizturējusi 48 gadus vecu vīrieti par aizdomīgu paciņu sūtīšanu vēstniecībām un konsulātiem šajā valstī pēdējās nedēļas laikā, ceturtdien paziņoja amatpersonas. Federālā policija pavēstīja, ka šis vīrietis tika aizturēts trešdienas vakarā savā mājoklī Viktorijas štata lauku pilsētiņā Šepartonā.

Dažas stundas pirms tam vairāki konsulāti Melburnā saņēma aizdomīgās paciņas, kuru sastāvs vēl tiek noskaidrots.

Policija paziņoja, ka šis vīrietis bija nosūtījis 38 paciņas visiem konsulātiem un vēstniecībām Melburnā, Kanberā un Sidnejā. Policija līdz šim ir atradusi 29 no šiem sūtījumiem.

Aizturētais vīrietis tika apsūdzēts bīstamu priekšmetu sūtīšanā pa pastu, un viņam ceturtdien jāstājas Melburnas miertiesas priekšā. Notiesāšanas gadījumā viņam var draudēt cietumsods līdz 10 gadiem.

Vairāk nekā desmit ārvalstu konsulāti un vēstniecības Kanberā un Melburnā saņēma aizdomīgus sūtījumus, trešdien ziņoja avoti policijā un vēstniecībās.

Argentīnas konsulātā Sidnejā pirmdien tika veikta evakuācija uz vairāk nekā stundu pēc ziņām par aizdomīgu baltu pulveri. Vēlāk tika atzīts, ka tas nav bīstams.

Policija paziņoja, ka sabiedrībai nekādi draudi nepastāv. Tiek uzskatīts, ka sūtījumi nav bīstami, bet policistiem, tiesu mediķiem un ugunsdzēsējiem tika ieteikts izmantot maskas, savācot šos sūtījumus.

Uz augšu