Kariņš: partijas panākušas vienošanos par vairākiem sarežģītiem jautājumiem

Krišjānis Kariņš

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valdību veidojošās partijas piektdienas sanāksmē panākušas vienošanos par vairākiem sarežģītiem jautājumiem, pēc politisko spēku tikšanās žurnālistiem pauda Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis akcentēja, ka visi potenciālie ministru kandidāti ir ļoti labi strādājuši, sagatavojot piedāvājumu valdības deklarācijai.

Kariņš norādīja, ka visiem partneriem ir vienāda izpratne par finanšu sektora sakārtošanu un ir apņemšanās kopā strādāt pie draudu novēršanas finanšu sektorā. Tas nozīmē starptautisko prasību izpildi, lai daļa no Latvijas finanšu sektora nenonāktu "pelēkajā sarakstā", pauda premjera kandidāts.

Tāpat panākta vienošanās, ka administratīvi teritoriālo reformu plānots ieviest līdz pašvaldību vēlēšanām, pauda premjera amata kandidāts. Viņš norādīja, ka partijas ir nonākušas līdz valdības deklarācijas melnrakstam, kas skaidri nosaka, kā virzīsies uz priekšu.

Migrācijas politikas ziņā ir vienprātība, ka nākamā valdība arī neatbalstīs nekādas obligātas kvotas, uzņemot citu valstu migrantus, pauda Kariņš. Reizē vēl daudzi jautājumi ir atvērti un par tiem turpināsies sarunas, sacīja politiķis.

Pirmdien, 14.janvārī, paredzēts tikties atkal pēcpusdienā, uzklausot arī Finanšu ministrijas (FM) ierēdņu viedokli par deklarācijā iekļaujamo uzdevumu ietekmi uz valsts budžetu.

Lai arī līdz šim vēl ne visas valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas sniegušas konkrētu atbalstu topošajam Ministru kabinetam, Kariņš uzsvēra, ka viņam neesot nekādu bažu par procesu.

"Man nav nekādu bažu. Mani pieaicināja tajā skaitā arī "KPV LV" veidot šo valdību. Es tagad to daru," teica Kariņš.

Viņš norādīja, ka patlaban sarunu procesā jūtama ļoti liela koleģialitāte un griba paveikt darbu. "Vai beigās to varēs izdarīt, tas būs atkarīgs no Saeimas balsojuma, arī no visām frakcijām. Es nevaru atbildēt, ko citi beigās darīs vai nedarīs - pildu to, ko esmu apņēmies darīt. Domāju, ka valdība ir izveidojama. Ja pirms nedēļas man bija vairāki jautājumi, tad pēc šodienas sapulces saredzu, ka ticamība tam, ka varētu nonākt līdz pozitīvam rezultātam, ir nedaudz palielinājusies," sacīja Kariņš.

Viņš norādīja, ka izteikts mērķis par jauno Ministru kabinetu Saeimā balsot 22.janvārī.

Kā ziņots, jaunās valdības prioritāšu vidū varētu būt administratīvi teritoriālā reforma, tautsaimniecības stiprināšana, reformu turpināšana izglītībā un veselības aprūpē, "bezkompromisu tiesiskums", valsts drošība, sadarbība ar diasporu un demogrāfija, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušās ministru amata kandidātu darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Uz augšu