Latvijas valsts ceļi atgādina: šoferiem jābrauc īpaši uzmanīgi

Dziļa ziema Eiropā

FOTO: AFP/AP/EPA/ScanPix

Pirmdien lielākajā daļā Latvijas teritorijas sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus uzņēmums tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 186 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pirmdien ir uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Ainažu šosejas (A1) posmā no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Vidzemes šoseja (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei un no Alūksnes līdz Veclaicenei, Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam, no Stalbes līdz Valmierai un no Strenčiem līdz Valkai, Rīgas apvedceļi (A4 un A5) visa maršruta garumā, Daugavpils šoseja (A6) visa maršruta garumā, Bauskas šoseja (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai, Jelgavas šoseja (A8) visa maršruta garumā, Liepājas šoseja (A9) posmā no Rīgas līdz Anneniekiem un no Skrundas līdz Liepājai, Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas līdz Usmai, Liepāja-Rucava šoseja (A11) visa maršruta garumā, Rēzeknes šoseja (A12) visa maršruta garumā, Grebņeva-Medumi šoseja (A13) visa maršruta garumā, Daugavpils apvedceļš (A14) un Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā, kā arī Kokneses šoseja (P80) visa maršruta garumā.

Savukārt pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Saldus apkārtni.

FOTO: pelēka diena galvaspilsētā

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Uz augšu