Raidījums: Daugavpils mēra amatam atkārtoti varētu virzīt Elksniņu

Daugavpils domes opozicionārs Andrejs Elksniņš

FOTO: Ieva Makare/LETA

Daugavpils pilsētas dome ceturtdien varētu lemt par Andreja Elksniņa (S) apstiprināšanu domes priekšsēdētāja amatā, liecina "TV3 ziņu" rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Lēmumprojektu bez "Saskaņas" varētu atbalstīt Riharda Eigima vadītās "Mūsu partijas" pārstāvji, bet pret varētu balsot Jāņa Lāčplēša Latgales partija, kura tādā gadījumā paliktu opozīcijā, vēstīja raidījums.

Elksniņš un Eigims atteikušies komentēt, vai panākta jauna vienošanās par koalīciju Daugavpils pilsētas domē.

Savukārt Lāčplēsis paudis cerību, ka Daugavpilī tiks rīkotas ārkārtas vēlēšanas. "Mēs neredzam nekādu iespēju šādu priekšlikumu atbalstīt, jo tas noteikti nenāks par labu pilsētas attīstībai. To, ka Elksniņam ar Eigimu notiek sadarbība un ir kaut kādas vienošanās, es pieļauju. Esmu gan pārliecināts, ka šīs vienošanās un turpmāka sadarbību ne pie kā laba nenovedīs, un Daugavpils pilsētas dome tāpat būs atlaista," viņš sacīja.

Kā ziņots, Daugavpils dome kopš 22.novembra strādā "bezkoalīcijas stāvoklī" - "Mūsu partijas" saraksta līderis Eigims ir gāzts no mēra amata, par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Igors Prelatovs (MP), taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju - Latgales partijas un "Saskaņas" - atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām Latgales partijai ir seši deputāti, "Saskaņai" - pieci, bet no "Mūsu partijas" bija ievēlēti četri deputāti. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja "Saskaņa" un "Mūsu partija" Elksniņa vadībā, taču drīz "Mūsu partija" Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar Latgales partiju. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka.

"Saskaņas" vietējais līderis Elksniņš pēc šīm norisēm aktīvi aģitējis par ārkārtas vēlēšanu rīkošanu.

Savukārt šodien tapa zināms, ka no Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājas amata atcelta deputāte Helēna Soldatjonoka, tādējādi Latgales partijai zaudējot pēdējo priekšsēdētāja amatu domes komitejās. Latgales partija paziņoja, ka, Soldatjonokas atcelšana ir izdevīga "Mūsu partijai" un "Saskaņas" deputātiem, kas esot jaunā pilsētas domes koalīcija. Tādējādi partijas ieskatā koalīcija izrēķinoties ar visiem, kas apdraud tās labklājību.

Uz augšu