Aktīvisti: Čečenijā sācies jauns homoseksuāļu vajāšanas vilnis

Geju pāris. Ilustratīvs foto

FOTO: SCANPIX

Čečenijā sācies jauns homoseksuāļu vajāšanas vilnis, kas novedis pie aptuveni 40 cilvēku aizturēšanas un divu nogalināšanas, pirmdien paziņojusi organizācija "Krievijas LGBT tīkls".

Čečenijas varasiestādes šos apgalvojumus noliegušas.

"Krievijas LGBT tīkls" ziņo, ka 2018.gada decembra beigās sācies jauns aizturēšanu vilnis. Vīrieši un sievietes tiek aizturēti saistībā ar viņu seksuālo orientāciju.

Organizācijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēti aptuveni 40 cilvēki un vismaz divi cilvēki nogalināti.

"Krievijas LGBT tīkla" pārstāvis pavēstīja, ka policija konfiscē dokumentus, lai nodrošinātos, ka aizturētie nevar atstāt Čečeniju.

Pret aizturētajiem vai viņu radiniekiem tiek safabricētas krimināllietas, viņi tiek spiesti parakstīt tukšus dokumentus, sacīja organizācijas pārstāvis.

Čečenijas prokremliskā līdera Ramzana Kadirova preses pārstāvis noraidīja šos apgalvojumus.

"Tie ir pilnīgi meli (..). Neviens nav aizturēts, pamatojoties uz seksuālo orientāciju," ziņu aģentūrai "Interfax" sacīja Kadirova preses pārstāvis.

Ziņas par homoseksuāļu vajāšanām Čečenijā pāršalca medijus jau 2017.gadā. Maskava pēc tam apņēmās izpētīt šo jautājumu, taču "Krievijas LGBT tīkls" apgalvo, ka neviena nopietna izmeklēšana nav sākta.

Homoseksualitāte Krievijā ir atļauta, taču geji un lesbietes bieži saskaras ar diskrimināciju.

Krievija 2011.gadā ar likumu aizliedza homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū. Pamatojoties uz šo likumu, aizliegti LGBT pasākumi bērnu tuvumā.

Uz augšu