Tokijā, iespējams, tapis vēl viens Benksija darbs

Attēls no Benksija mājas lapas

FOTO: publicitātes

Japānas galvaspilsētas Tokijas varasiestādes šobrīd cenšas viest skaidrību, vai līdzās viensliedes dzelzceļa stacijai radītais attēls, kurā redzama žurka ar lietussargu, ir pazīstamā un noslēpumainā grafiti mākslinieka Benksija (Banksy) darbs, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

"Mēs pamanījām ar aerosola krāsām radītu attēlu" uz durvīm līdzās Hinodes stacijai Tokijas centrā, sacīja pašvaldības amatpersona Kodzi Sugijama. "Kā mēs uzskatām, pastāv iespēja, ka tas varētu būt Benksija darbs."

Žurka ar lietussargu ir viens no Benksija pazīstamākajiem darbiem.

Iespējamais Benksija darbs Tokijā

FOTO: AFP / Scanpix

"Tokijā ir simpātiskas žurkas gleznojums, kas varētu būt Benksija darbs. Dāvana Tokijai?" tviterī vaicāja galvaspilsētas gubernatore Juriko Koike.

Pašvaldības dienesti durvis trešdienas vakarā nogādājuši noliktavā, lai nepieļautu, ka tās tiek sabojātas, sacīja Sugijama.

Šobrīd nav skaidrs, kad attēls radies, bet amatpersonām par tā eksistenci bijis zināms jau kādu laiku, viņš piebilda.

Sociālajos medijos publicētas pat pirms dažiem gadiem tapušas fotogrāfijas, kurās, kā noprotams, redzams šis pats attēls.

Tomēr varas pārstāvji tikai decembrī atskārtuši, ka tas varētu būt Benksija darbs, kad ar varasiestādēm šajā jautājumā sazinājušies vietējie iedzīvotāji, sacīja amatpersona.

Varasiestādes cer gūt skaidrību par to, vai tas tiešām ir Benksija darbs, tomēr "mēs nezinām, vai Japānā ir kāds eksperts", atzina Sugijama, piebilstot, ka pašvaldība apsver ceļus attēla autorības noskaidrošanai.

Uz augšu