Septembrī gaidāma "Auļu" koncertturneja

"Auļi" Mongolijā

FOTO: publicitātes

Dūdu un bungu grupa “Auļi” izsludina Latvijas koncertturneju septembrī ar īpaši starptautisku programmu “Senču balsis”. Šīs programmas mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar dažādiem tradicionāliem dziedāšanas veidiem, kā, piemēram, rīkles dziedāšanu.

“Senču balsis” ir bungu un dūdu mūzikas grupas jaunā koncertprogramma, sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. Auļi ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar Auļu latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo koncerta viesi Auļi atklāj rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig. Lai saglabātu intrigu, pārējie trīs mākslinieki tiks atklāti pakāpeniski.

“Esam iepazinuši vairākus senu dziedāšanas tradīciju pārstāvjus, noskaidrojuši kā šīs balsis sasaucās ar bungām un dūdām, kā arī kā tās skan kopā ar latviešu tautas dziesmām. Aicinām jūs auļot kopā ar mums šajā aizraujošajā un krāsainajā ceļojumā,” tā "Auļi".

Koncerti

11.09.2019. - VEF kultūras pils, Rīga

12.09.2019. - Jelgavas kultūras nams

13.09.2019. - Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars"

14.09.2019. - Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

15.09.2019. - Latgales vēstniecība "Gors"

Biļetes jau pieejamas www.bilesuparadize.lv 

Uz augšu