Avoti: par Putina kabatas armiju dēvētā “Vāgnera grupa” ieradusies Venecuēlā

Nemieri Venecuēlā

FOTO: SCANPIX

Par Putina kabatas armiju dēvētā “Vāgnera grupa” ieradusies Venecuēlā, lai paaugstinātu prezidenta Nikolasa Maduro drošību, vēsta “Reuters”, atsaucoties uz vairākiem pietuvinātiem avotiem.

Pirms dažām dienām ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka oficiāli atzīst parlamenta spīkeru Huanu Gvaido par Venecuēlas valsts galvas pienākumu izpildītāju.

35 gadus vecais Gvaido ar šo paziņojumu nāca klajā brīdī, kad, sekojot viņa aicinājumam, Venecuēlas pilsētu ielās bija izgājuši simtiem tūkstošiem cilvēku, lai pieprasītu prezidenta Nikolasa Maduro atkāpšanos.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova kritizēja starptautisko kopienu par šādu reakciju.

"Pēdējie notikumi Venecuēlā skaidri parāda, kāda ir progresīvās starptautiskās sabiedrības attieksme pret starptautiskajām tiesībām, suverenitāti un nejaukšanos iekšlietās valstī, kur tā vēlas panākt varas maiņu," paziņoja Zaharova, kura pavadīja Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu vizītē Alžīrijā.

Tikmēr “Reuters” vēsta, ka Venecuēlā ieradusies “Vāgnera grupa”. Viens no avotiem pastāstījis, ka Venecuēlā varētu būt ieradušies ap 400 algotņiem, tikmēr cits avots stāstījis par mazākām grupām.

Krievijas aizsardzības ministrija pašlaik nav sniegusi nekādu informāciju, bet Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs norādījis, ka viņiem neesot šādas informācijas.

Vēstīts, ka Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš pasludinājis sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, ceturtdien solīja apsvērt amnestiju prezidentam Nikolasam Maduro un viņa sabiedrotajiem, ja tie palīdzētu atjaunot demokrātiju valstī.

Opozīcijas kontrolētās Nacionālās asamblejas (parlamenta) spīkers Gvaido ceturtdien telekanālam "Univision" sniedza pirmos publiskos komentārus, kopš viņš trešdien pasludināja sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Gvaido komentāri ir daļa no drīz pārraidāmas intervijas, kas publicēta "Univision" interneta vietnē.

Gvaido sacīja, ka amnestija ir iespējama jebkuram, kas būtu gatavs palīdzēt konstitucionālās kārtības atjaunošanā Venecuēlā.

ASV, Kanāda un vairāk nekā 10 Latīņamerikas valstis jau ir atzinušas Gvaido par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Maduro tomēr negrasās atteikties no varas un uzstāj, ka ir demokrātiski ievēlēts uz otru prezidentūras termiņu. Venecuēlas armijas vadība ir paziņojusi, ka atbalsta Maduro.

Uz augšu