Tretjakova galerijas garnadzis pastāsta, kāpēc nozaga gleznu

Tretjakova galerija Maskavā

FOTO: Reuters/ScanPix

Svētdien Maskavas Tretjakova galerijā apmeklētājiem deguna galā kāds vīrietis vienkārši paņēma vienu no tur izstādītajām gleznām un aizgāja ar to prom. Drīz vien garnadzis tika notverts. Vīrietis nopratināšanā atklājis, kā viņam radās ideja par pārdrošo zādzību un kāpēc viņš izdarīja noziegumu, vēsta portāls "Meduza".

32 gadus vecais Deniss Čuprikovs izmeklētājiem atzina, ka lēmumu nozagt ainavista Arhipa Kuindži gleznu "Aipetri.Krima" esot pieņēmis spontāni, raksta avīze "Kommersant".

Pratināšanā Čuprikovs sacīja, ka esot plānojis pārdot gleznu un ar nopelnīto naudu samaksāt savus parādus.

Čuprikovs uzstāja, ka neesot pastrādājis nekādu noziegumu un ka neatceroties, ar ko nodarbojās zādzības dienā.

VIDEO: Maskavas Tretjakova galerijā apmeklētāju acu priekšā nozog gleznu

Izmeklētāji pēta, vai Čuprikovs darbojās vienatnē, vai arī viņam bija līdzzinātājs.

Nozagtais darbs ir atgūts. Aizturētais to slēpa Maskavas apkaimē kādā ēkā, kurā tobrīd notika būvdarbi, norādījusi Krievijas Iekšlietu ministrijas pārstāve Irina Volka.

Vīrieti izdevās aizturēt, pateicoties novērošanas kameru ierakstiem, kuros bija redzams gan pats garnadzis, gan arī bēgšanā izmantotā auto numurzīme. 

Iepriekš izskanēja, ka aizturētais 2018.gadā tika arestēts par narkotiku glabāšanu, figurē krimināllietā, un viņam aizliegts izbraukt no valsts.

Informēts avots ziņu aģentūrai "Interfax" pastāstīja, ka vīrietis, kuru apkārtējie noturējuši par muzeja darbinieku, mierīgi piegājis pie gleznas, izņēmis to no rāmja un aiznesis.

Automašīnā pie muzeja viņu gaidījis līdzdalībnieks. Zaglis ar gleznu iekāpis automašīnā, pēc tam automašīna aizbraukusi.

Kuindži (1842-1910) bija grieķu izcelsmes krievu ainavu gleznotājs. Viņa 170 gleznu izstāde Tretjakova galerijā tika atklāta oktobrī.

2001.gadā no Čeļabinskas mākslas galerijas tika nozagtas Kuindži gleznas "Drupas stepē" un "Saulrietā". Savukārt 2017.gadā revīzijā Vologdas gleznu galerijā tika konstatēts, ka pazudusi Kuindži glezna "Dņepra".

Jau ziņots, ka pagājušā gada maijā kāds vīrietis sabojāja 19.gadsimta krievu gleznotāja Iļjas Repina gleznu, kurā atainots cars Ivans Bargais, kas tikko noslepkavojis savu dēlu. Vīrietis ar metāla stieni sasitis aizsargstiklu, kas sedza pasaulslaveno Repina gleznu "Ivans Bargais un viņa dēls 1581.gada 16.novembrī". Glezna tika nopietni bojāta, tās audekls tika sagriezts trīs vietās.

Stikla lauskas sabojāja arī gleznas oriģinālo rāmi. Vīrietis, kas bija no Voroņežas, savu rīcību pamatoja ar "vēsturiskiem motīviem". Policijas izplatītajā videoierakstā gleznas sabojātājs sacīja, ka rīkojies alkohola ietekmē.

Uz augšu