"Nielslens lielsliens" izdod albumu, turpina bibliotēku koncertus

"Nielslens lielsliens"

FOTO: Druvo Haritonovs

Mūsdienu tautas mūzikas apvienība "Nielslens lielsliens" laiž klajā albumu "Kad kniebējs kniebj". Šonedēļ grupa aicina uz diviem pēdējiem koncertiem Umpārtē un Līkupēnos, kas noslēgs pasākumu sēriju "Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam". Albums izdots audiokasetē un digitāli.

"Nielslens lielsliens" pirmajā studijas ierakstā kopš 2014. gada iekļautas septiņas kompozīcijas, kur grupa kavējas nesteidzīgās pārdomās par nopietnām un nenopietnām tēmām.

Noklausies albumu.

Te ir daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpa ar padsmitnieci Daibu, kuru pirmoreiz tā pa īstam pamana kāpņu telpas vecākais, Gints. Te ir nāvīgs nogurums un atteikšanās paturēt prātā daudzos PIN kodus. Ir arī vēlme ja ne sasildīties, tad vismaz salt ar kādu kopā laikā, "kad kniebējs kniebj".

Līdzīgi kā iepriekšējos studijas ierakstos, grupa kavējas arī drūmākās pārdomās. Sāpīgs skaistums ir "Meitenes vēstulē klasesbiedram uz Afganistānu I". Tai seko klusināts stāsts par bāreņiem, kuri tumsā dzied un grauž cietu maizi, mērcējot to avotā. 

Kad noriet saule, tad ir šaubas – gaidīt vai negaidīt, kad tā atausīs.

Albumu noslēdz šķiršanās dziesma, kur nevar saprast, vai tēlu, kurš ticis atstāts, ir vairāk pārņēmušas dusmas vai sevis žēlošana.

Divām dziesmām tekstu ir ņemti no Pētera Brūvera dzejoļa un Heli Lāksonenas dzejoļa Guntara Godiņa tulkojumā.

Albumu iespēlējuši divi pašreizējie dalībnieki Mareks Kaminskis un Klāvs Kalnačs. Tas ierakstīts 2018. gadā Raunā un Rīgā. Ierakstu un miksēšanu veicis Artūrs Skujiņš-Meijiņš. Skaņas pēcapstrādi veicis Marko Milanezio Turīnā, savukārt audiokasetes tiražējis Lauris Vorslavs.

"Kad kniebējs kniebj" izdod grupa pati 100 audiokasešu tirāžā. Kasetēm ir pievienots dziesmu lejupielādes kods. Tās ir pieejamas "Nielslens lielsliens" koncertos un "Siensliena" solo uzstāšanās reizēs.

Albums pieejams arī straumēšanas pakalpojumā "Bandcamp".

"Nielslens Lielsliens"

FOTO: publicitātes

Umpārtes un Līkupēnu bibliotēkās

Piektdien, 1. februārī, un sestdien, 2. februārī, "Nielslens lielsliens" spēlēs albumā iekļautās kompozīcijas, piedaloties "Dzejas un mūzikas vakaros mazāko bibliotēku atbalstam". 

1. februārī, 18.00 – kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu Umpārtes bibliotēkā, Vecumnieku novadā

2. februārī, 18.00 - kopā ar dzejnieci Madaru Gruntmani Līkupēnu bibliotēkā, Saldus novadā

Vakaru programmā ir gaidāms dzejas lasījums, "Nielslens lielsliens" koncerts un saruna ar bibliotekāri un vietējiem iedzīvotājiem par katras bibliotēkas situāciju. Šie bezmaksas pasākumi norisinās, lai pastiprinātu lasītāju aktivitāti un pievērstu uzmanību bibliotēku darbam attālās vietās, kur nereti tieši mazās grāmatu krātuves ir vienīgās sabiedriskās vietas.

Pasākumus atbalsta "Valsts kultūrkapitāla fonds" un Saldus novada pašvaldība.

Grupa "Nielslens lielsliens" periodiski veido un spēlē mūziku kopš 2009. gada. Iepriekš ir iznākuši tās īsspēlējošie studijas ieraksti "Nielslens lielsliens" (2012., izdevējs SKYR) un "Aure" (2014, SKYR).

Uz augšu