Sprādzienā Somālijas galvaspilsētā gājuši bojā vismaz 11 cilvēki

Sprādziens Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo

FOTO: Reuters/EPA/AP/Scanpix

Spēcīgā sprādzienā pie tirdzniecības centra Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo pirmdien gājuši bojā vismaz 11 cilvēki, liecina policijas sniegtā informācija.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies islāmistu teroristiskais grupējums "Al Shabaab".

Tirdzniecības centrā atrodas bankas, veikali un citi uzņēmumi.

Kāds policists ziņu aģentūrai DPA atklāja, ka sprādzienu izraisījusi bumba, bet nav zināms, vai to uzspridzinājis pašnāvnieks.

Sprādziens Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo

FOTO: Reuters/EPA/AP/Scanpix

Spridzeklis bija ievietots automašīnā, kas atradās autostāvvietā pie tirdzniecības centra.

Saņemtas ziņas arī par to, ka nesaistītā incidentā Somālijā pirmdien nogalināts Bosāso ostas priekšnieks Maltas pilsonis Pols Antonijs Formosa, un atbildību par uzbrukumu uzņēmies islāmistu teroristiskais grupējums "Al Shabaab". 

Formosu sašāva un nogalināja bruņots vīrietis. Uzbrukums notika ostas teritorijā, un drošības spēki nošāva uzbrucēju.

Formosa trādāja kuģniecības un loģistikas uzņēmumā "P&O Ports", kas pieder Dubaijā bāzētajai kompānijai "DP World". Saskaņā ar viņa profilu vietnē "LinkedIn" viņš šajā amatā atradās kopš 2017.gada augusta.

Sprādziens Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo

FOTO: Reuters/EPA/AP/Scanpix

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies "Al Shabaab", paziņojot, ka tas ir daļa no plašākas operācijas, kas vērsta pret algotņu kompānijām, kuras izlaupa Somālijas resursus.

"DP World" ir noslēgusi līgumu uz 30 gadiem par Bosāso ostas attīstīšanu un pārvaldīšanu. Osta atrodas Somālijas Putlendas reģionā pie Adenas līča starp Sarkano jūru un Indijas okeānu.

Uz augšu