Jelgavā top pirmās 30 ledus skulptūras

Ledus skulptūru festivāls

FOTO: Publicitātes foto

Jelgavā sācies Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkurss, kurā piedalās 33 mākslinieki no 7 valstīm. 4. februārī, tēlnieki katrs no viena 100 x 50 x 25 cm liela un 120 kg smaga ledus bloka, izveidoja individuālās ledus skulptūras, kuras līdz festivāla atklāšanai uzglabās saldētavā.

Savukārt 5. februārī, mākslinieki Pasta salā sāk komandu skulptūru formu veidošanu un turpinās detaļu izstrādi līdz pat piektdienai. Būvniecībai katra komanda izmantos vienu lielo (200 x 100 x 50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100 x 50 x 25 cm). 

Paralēli konkursa darbu veidošanai Jelgavā top lielformāta ledus objekti, tādi kā “Ledus vīnu” ledus bārs, vairākas foto skulptūras, ledus labirints un slīdkalniņš bērniem, u.c.

Aplūko foto.

Tēlnieki piedalās konkursā, tādēļ organizatori visiem nodrošina vienlīdzīgus darba apstākļus un ledus daudzumu. Toties meistardarbu radīšanai katrs skulptors izmanto savus instrumentus, sākot ar kaltiem, skrāpjiem, frēzēm, nažiem, fēniem, gludekļiem un beidzot ar tādiem paštaisītiem instrumentiem kā, piemēram, skrūvju dēli.

Tēlniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes ledus, ko iegūst, mākslīgi saldējot. Salīdzinot ar dabīgo ledu, tas ir daudz dzidrāks un noturīgāks, jo tajā nav gaisa burbulīšu, kas sasilstot paātrina ledus kušanu. Dažādu ledus objektu, kā, piemēram, bērnu slīdkalniņa un labirinta būvniecībā izmanto ledu no Jelgavas un Madonas puses ūdenskrātuvēm.

Jelgavas pilsētā no 8. līdz 10. februārim jau 21. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā (Pilssalas ielā 1) . Apmeklētāji festivāla dienās aicināti apskatīt kopumā vairāk nekā 65 ledus skulptūras un dažādus ledus objektus, kā arī baudīt populāru mūziķu koncertus, izrādes bērniem, radošās darbnīcas, tirdziņu un daudz ko citu.

Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 7. februārim lētāk var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

Uz augšu