Sv, 7.08.2022.

Vācijā izsolē tiks pārdoti Hitlera mākslas darbi

LETA/AFP
Vācijā izsolē tiks pārdoti Hitlera mākslas darbi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ādolfa Hitlera paraksts uz gleznas.
Ādolfa Hitlera paraksts uz gleznas. Foto: AFP / Scanpix

Vairāk nekā 30 gleznas un zīmējumi ar parakstu "A. Hitler" vai attiecīgu monogrammu, kas tiek uzskatīti par nacistu diktatora Ādolfa Hitlera darinātiem mākslas darbiem, sestdien tiks pārdoti izsolē Nirnbergā.

Šie darbi, starp kuriem ir gan akvareļi ar pastorālām ainām, gan kailu sieviešu skices, tiks pārdoti Nirnbergas izsoļu namā "Weidler". Par to informē šī izsoļu nama vietne, kas sava izsoļu kataloga beigās ietvērusi Hitlera darbu "īpašu izsoli".

Izsolē piedāvātajos darbos ir pārstāvēti dažādi stili un materiāli.

Saskaņā ar katalogu šie mākslas darbi saņemti no privātīpašniekiem Austrijā vai citur Eiropā, bet pirms tam piederējuši slaveniem trešā reiha māksliniekiem vai kolekcionāru mantiniekiem.

Vietējā laikraksta "Nuernberger Nachrichten" ziņā par šo izsoli pieminēts, ka sākumcenas ir robežās no 130 eiro par ogles skici "Veinbergas klosteris" līdz 45 000 eiro par akvareli "Ortschaft an Vorgebirgssee", kur redzams ciems pie kalnu ezera.

Hitlers jaunībā mēģināja kļūt par studentu Vīnes Mākslas akadēmijā, bet tika atraidīts talanta trūkuma dēļ. Viņš tomēr turpināja gleznot un kopēja ainavas no pastkartēm, ko pēc tam pārdeva tūristiem.

Izsole Nirnbergā tiek rīkota divas nedēļas pēc tam, kad Vācijas policija konfiscēja izsolei Berlīnē paredzētus trīs akvareļus, kas tika uzdoti par Hitlera darbiem, apgalvojot, ka tie ir viltojumi. Ar 1910. un 1911.gadu datētās Alpu un Reinas ainavas bija ar parakstu "A.Hitler", un tos piedāvāja izsoļu nams "Kloss".

2015.gadā rīkotas Hitlera akvareļu izstādes ienākumi bija ap 400 000 eiro.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu