Apdrošinātājam jāatmaksā daļa no iemaksām par "Prieks tūre" nenodrošinātajiem ceļojumiem

FOTO: AFP/SCANPIX

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izskatījis saņemtos 290 patērētāju iesniegumus par apmaksātajiem, bet nesaņemtajiem tūrisma pakalpojumiem no SIA “Prieks Tūre”, kas vairs likviditātes problēmu dēļ nesniedz pakalpojumus. PTAC ir pieņēmis lēmumu, ar kuru SIA “Prieks Tūre” nodrošinājuma izsniedzējam ADB “Gjensidige” Latvijas filiālei uzdod bez nepamatotas kavēšanās veikt maksājumu atmaksāšanu tiem ceļotājiem, kuri bija iegādājušies kompleksos tūrisma pakalpojumus un iesnieguši atbilstošus dokumentus, informē PTAC.

Katram ceļotājam atmaksājamo izdevumu apmērs ir aprēķināts proporcionāli ceļotāju skaitam, kuri pieteikušies PTAC, to samaksātajai summai un kopējam nodrošinājuma apmēram (30 000 eiro), tas ir 15,68 % no samaksātās, bet neatgrieztās naudas summas (kopējā neatgrieztā summa – 191 313,42 eiro).

Maksājumu atmaksāšanu veiks ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle un konkrētā izmaksājamā summa tiks pārskaitīta uz iesniegumā PTAC norādītajiem maksātāju norēķina kontiem.

Par neatmaksātās naudas summas daļu, kuru nesegs apdrošināšanas polise, PTAC gatavos pieprasījumu izskatīšanai Ministru kabinetā par šīs summas segšanu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ja Ministru kabinets pieņems pozitīvu lēmumu attiecībā uz valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu, tad PTAC par to informēs, izvietojot paziņojumu www.ptac.gov.lv.

Jāpiebilst, ka pamatojoties uz Uzņēmumu Reģistra valsts notāra lēmumu, ir izbeigta SIA “Prieks Tūre” darbība.

Uz augšu