Policija pērn Centrāltirgū aizturējusi divas organizētas noziedzīgas grupas

Иллюстративное фото

FOTO: Evija Trifanova/LETA

​Valsts policija (VP) pagājušā gadā par nelegālu akcizēto preču apriti Rīgas reģionā kriminālvajāšanai nosūtījusi 119 kriminālprocesus, aģentūru LETA informēja VP.

Divas no nodotajām lietām ir par organizētu grupu pretlikumīgu darbību ar akcīzes precēm Rīgas Centrāltirgū.

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas bija saņēmušas informāciju par iespējamu nelikumīgu akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgus teritorijā. Veicot virkni izmeklēšanas darbību, tika aizturētas divas organizētas grupas un uzsākti kriminālprocesi. Abos kriminālprocesos kopumā veiktas 270 kratīšanas, atrasts un atsavināts ievērojams daudzums nelegālo akcizēto preču, noziedzīgā ceļā iegūtu naudas līdzekļu, kā arī citas vērtības.

Vienā kriminālprocesā kratīšanu laikā atrastas un atsavinātas 231 579 nelegālo cigarešu, 131 litrs nelegālā alkohola un vairāk nekā 71 000 eiro, aptuveni divi grami kokaīna, tikpat daudz marihuānas, kā arī dārglietas, dārgakmeņi un divas gāzes pistoles. Savukārt otrā gadījumā atrastas un atsavinātas vairāk nekā 217 000 nelegālās cigaretes, 732 litri nelegālā alkohola, 940 grami tabakas, kā arī 8800 eiro, dārgakmeņi, dārglietas un pulksteņi.

Kriminālprocesos kopumā aizturēta 21 persona un 11 personām tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde pērn nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai arī citus kriminālprocesus, kuros tika izmeklēti noziegumi, kas valstij nodarījuši būtisku mantisko kaitējumu. Piemēram, policija bija saņēmusi informāciju par kādu sievieti, kura, iespējams, ar starptautisko pasažieru vilcienu no ārzemēm Latvijas teritorijā ievedusi nelegālās cigaretes. Izmeklēšanas laikā policisti pie sievietes vilcienā kopumā atrada 99 800 cigarešu.

Šāda nelegālo cigarešu daudzuma uzglabāšana un pārvietošana valstij nodarījusi kaitējumu aptuveni 8723 eiro apmērā.

Policija arī šogad turpinās aktivitātes akcizēto preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina šajā cīņā iesaistīties arī iedzīvotājus. Ja kādam iedzīvotājam vai komersantam ir informācija par nelegālu akcizēto preču apriti, informēt policiju ir iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē.

Uz augšu