Lietu pret traģiskajā avārijā uz Daugavpils šosejas iesaistīto ugunsdzēsēju turpinās iztiesāt aprīļa beigās

FOTO: Pixabay

Apelācijas instance lietu pret ugunsdzēsēju Aigaru Zelčānu, kura auto iekļuva negadījumā ar diviem bojāgājušajiem, sāks izskatīt aprīļa beigās.

Lietu izskatīs Zemgales apgabaltiesas tiesnesis Visvaldis Sprudzāns Aizkraukles tiesu namā. Apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Sņegireva informēja, ka krimināllieta tiks iztiesāta 29.aprīlī plkst.10.

Apelācijas instancē lieta nonākusi, jo prokurors un cietušie pārsūdzējuši spriedumu, ar kuru Zemgales rajona tiesa Ogrē lēmusi attaisnot ugunsdzēsēju-glābēju, kura vadītais operatīvais transportlīdzeklis pirms četriem gadiem, braucot uz izsaukumu pie Ķeguma, iekļuva satiksmes negadījumā, kurā gāja bojā divi cilvēki no vieglās automašīnas.

Saistībā ar traģisko negadījumu turpinās arī otra tiesvedība - Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 18.februārī plkst.12 turpinās skatīt abu bojāgājušo personu bērnu pieteikumu par 60 000 eiro kaitējuma piedziņu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD).

Jau vēstīts, ka pērn oktobrī Zemgales rajona tiesa Ogrē nosprieda Zelčānu atzīt par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas un attaisnot.

Minētā Krimināllikuma daļa paredz, ka par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, un ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai izraisīta cilvēka nāve, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot autovadītāja tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

2015.gada 13.janvārī Zelčāns pildīja neatliekamus dienesta pienākumus - vadīja VUGD operatīvo transportlīdzekli ar ieslēgtiem speciālajiem gaismas signāliem pa autoceļu Rīga-Daugavpils, dodoties atbrīvot personas, kas iespiestas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā grāvī ieslīdējušā transportlīdzeklī.

Apsūdzībā bija teikts, ka, neņemdams vērā meteoroloģiskos apstākļus - tumsu un apledojušu, slapju asfaltu -, kā arī vadītā transportlīdzekļa īpatnības un stāvokli, ugunsdzēsēju mašīnas vadītājs izvēlējās braukšanas ātrumu, kas negarantē satiksmes drošību. Tā rezultātā sākās sānslīde, un, daļēji sasveroties uz kreisajiem sāniem, ugunsdzēsēju automašīna iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā un uzgāzās virsū vieglajam transportlīdzeklim.

Sadursmes brīdī vieglais transportlīdzeklis ar četriem pasažieriem bija apstājies un neatradās kustībā.

Ceļu satiksmes negadījumā no gūtajām traumām mira divi pasažieri un divi pasažieri guva vidēja smaguma miesas bojājumus.

Uz augšu