ANO eksperte: Hašogi slepkavību "plānoja un pastrādāja" Saūda Arābijas amatpersonas

Nogalinātais saūdarābu žurnālists Džamals Hašogi

FOTO: AFP/SCANPIX

ANO īpašā ziņotāja Agnese Kalamāra, kas izmeklē saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavību Turcijā, ceturtdien apliecināja, ka slepkavību plānojušas un pastrādājušas Saūda Arābijas amatpersonas.

"Kā secināms no liecībām, kas iegūtas manas misijas gaitā Turcijā, ir ticami, ka Hašogi bija upuris brutālā un ar iepriekšēju nodomu veiktā slepkavībā, kuru plānoja un pastrādāja Saūda Arābijas valsts amatpersonas," noslēdzot vizīti Turcijā, sacīja Kalamāra, teikts ANO paziņojumā.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi pagājušā gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Ankara kritizē Rijādu par nesadarbošanos izmeklēšanā, kā arī aicinājusi veikt starptautisku izmeklēšanu.

Uz augšu