Pasaules bagātākais cilvēks šantažēts ar kailfoto

Džefs Bezoss

FOTO: AFP/SCANPIX

Interneta tirdzniecības milža "Amazon" vadītājs Džefs Bezoss apsūdzējis amerikāņu tabloīdu "National Enquirer" mēģinājumā viņu šantažēt ar "intīmām fotogrāfijām", ko Bezoss sūtījis savai draudzenei. Apmaiņā pret fotogrāfiju nepublicēšanu izdevums esot prasījis, lai Bezoss publiski paziņo, ka "National Enquirer" raksti par Bezosu neesot politiski motivēti, ziņo aģentūra "Reuters".

"Protams, es negribu, lai tiek publicētas manas personīgās fotogrāfijas, bet es arī nepiedalīšos viņu labi pazīstamajā šantāžas, politisko pakalpojumu, politisko uzbrukumu un korupcijas praksē," Bezoss norāda bloga ierakstā. "Es labāk pieceļos, pastumju šo baļķi malā un paskatos, kas izlīdīs no tā apakšas."

Tas ir jaunākais pavērsiens pasaules bagātākā cilvēka strīdā ar mediju uzņēmumu "American Media Inc", kas saistīts ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Bezoss un viņa sieva pagājušomēnes paziņoja par 25 gadus ilgušās laulības šķiršanu pēc "mīlošu meklējumu" perioda. Tajā pašā dienā "National Enquirer" solīja publiskot intīmu saraksti starp Bezosu un bijušo televīzijas diktori Lorenu Sančesu, kura, domājams, ir Bezosa jaunā draudzene.

Bezoss uzsāka izmeklēšanu par informācijas noplūšanu, uzticot tās vadību ilggadējam drošības konsultantam Gevinam de Bekeram. Viņš pēc izmeklēšanas medijiem sacīja, ka informācijas nopludināšana esot bijusi politiski motivēta.

ASV prezidents Donalds Tramps tviterī uzbrucis Bezosam, viņa uzņēmumam "Amazon" un laikrakstam "The Washington Post", ko Bezoss iegādājās 2013.gadā.

"The Washington Post" publicējis daudzus rakstus, kuros kritizēts Tramps un viņa administrācija. Laikraksts ir "Amazon" "galvenais lobijs", sūdzējās Tramps, nepamatojot savus izteikumus ar pierādījumiem.

"Nav iespējams izvairīties no tā, ka atsevišķi ietekmīgi cilvēki, par kuriem raksta "The Washington Post", izdarīs kļūdainu secinājumu, ka es esmu viņu ienaidnieks," raksta Bezoss. "Kā liecina viņa daudzie tvīti, prezidents Tramps ir viens no šiem cilvēkiem."

Bezoss norādīja, ka "šantažējošo" piedāvājumu atsaukt apsūdzības politiski motivētu rakstu publicēšanā apmaiņā pret intīmo fotogrāfiju nepublicēšanu "American Media Inc" pārstāvis ar e-pasta starpniecību esot iesūtījis de Bekera advokātam.

Juridiskie eksperti prāto, vai "American Media Inc" pārkāpis pērn ar federālajiem prokuroriem panākto vienošanos lietā par 150 000 dolāru "klusēšanas naudu" "Playboy" modelei Kārenai Makdūgalai, kura apgalvo, ka viņai bijusi dēka ar Trampu.

Izdevums nopirka tiesības uz Makdūgalas atzīšanos, taču nepublicēja to.

Maksājums tika izdarīts ap ASV prezidenta vēlēšanu laiku 2016.gadā. Lieta netika novesta līdz tiesai ar nosacījumu, ka "American Media Inc" neveic citus pārkāpumus.

Bezosa bagātība pārsniedz 133 miljardus dolāru, liecina žurnāla "Forbes" aplēses. "Ja es nevaru novērst šāda veida šantāžu, tad cik daudziem cilvēkiem tas ir pa spēkam?" jautā Bezoss.

Uz augšu