"KPV LV" frakcijai varētu nebūt vienotas nostājas par Valsts prezidenta amata kandidātu

Partijas "KPV LV" priekšsēdētājs Atis Zakatistovs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijai varētu nebūt vienotas nostājas par Valsts prezidenta amata kandidātu, "jo mums ir īpaša frakcija", aģentūrai LETA pieļāva tās priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Vaicāts, vai koalīcija virzīs vienu kandidātu, politiķis norādīja, ka šis jautājums līdz galam nav izlemts, lai gan vēlmju formā ir pausts, ka koalīcijai būtu jāvienojas par vienu pretendentu. Nedz koalīcijā, nedz "KPV LV" frakcijā vēl neesot bijusi oficiāla saruna par Valsts prezidenta amata kandidātiem vai kritēriju noteikšanu pretendentiem.

Politiķis akcentēja, ka pašlaik prioritāte ir "KPV LV" frakcijas darba organizēšanas stabilizēšana, tāpēc ar valsts augstākās amatpersonas ievēlēšanas jautājumu deputāti nesteigsies. Ieviesta sistēma, ka gan frakcijas valdošās koalīcijas deputāti, gan visa frakcija tiekas atsevišķi, piebilda Zakatistovs.

Frakcijas vadītājs pastāstīja, ka "KPV LV" par jauna deputāta virzīšanu uz Saeimas Nacionālās drošības komisiju (NDK) lems frakcijas sēdē trešdien, 13.februārī. Interesi par darbu NDK ir izrādījuši vairāki deputāti, piebilda politiķis.

Jaunu deputātu uz šo komisiju paredzēts virzīt, jo līdzšinējais komisijas loceklis, deputāts Aldis Gobzems ir izslēgts no "KPV LV" frakcijas, savukārt komisiju izveidošanas noteikumi nosaka, ka NDK tiek ievēlēti frakciju deputāti.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 2019.gada pavasara otrajā pusē.

Uz augšu