Tomēr neskatoties uz to, Grifins ziedojis vairākus desmitus miljonus dolāru ASV mākslas muzejiem un institūtiem, kā arī izglītības iestādēm. To starpā ir 150 miljonu dolāru ziedojums Hārvarda Universitātei, kas 2014.gadā bija lielākais ziedojums augstskolas pastāvēšanas vēsturē.
Hārvarda Universitātes absolvents Grifins savu bagātību sapelnīja finanšu industrijā. 1987.gadā Grifins savā universitātes kopmītņu istabiņā sāka tirgoties ar vērtspapīriem. Trīs gadus vēlāk viņš nodibināja "Citadel". Tagad uzņēmuma vērtība ir ap 28 miljardiem dolāru. 2017.gadā Grifins nopelnīja 1,4 miljardus dolāru, kļūstot par tā gada visvairāk pelnošo riska kapitālistu.
Grifina jaunākais pirkums ASV un jo īpaši Ņujorkā rosinājis diskusijas par dārgu nekustamo īpašumu aplikšanu ar lielākiem nodokļiem. Pašlaik, iegādājoties nekustamo īpašumu par vairāk nekā miljonu dolāru, pircējs maksā nodokli vien 1% apmērā. Ņujorkas mērs Bils de Blazio uzskata, ka nepieciešams paaugstināt nodokļus "augstas vērtības darījumiem", lai valdība varētu iekasēt vairāk naudas, ko tērēt pieejamu dzīvojamo māju izveidei trūcīgākajiem iedzīvotājiem.
Mērs sevi pieteicies kā cīnītāju pret ienākumu nevienlīdzību, kas Ņujorkā ir īpaši aktuāla problēma. Metropolē nepietiek par pieejamu cenu īrējamas dzīvojamās platības, arvien vairāk pieaugot plaisai starp nabadzībā dzīvojošajiem un ārkārtīgi bagātajiem ņujorkiešiem. Ņujorkā ir apmēram 79 000 bezpajumtnieku - vairāk nekā citās ASV pilsētās. Daudzi no tiem uz ielas sākuši dzīvot, nespējot izkļūt no augsto īres cenu un zemo algu apburtā loka.