Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā apstiprina Mūrmani-Umbraško

Daina Mūrmane-Umbraško

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valdība otrdien Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres amatā apstiprināja ilggadēju ministrijas ierēdni, līdzšinējo valsts sekretāra vietnieci veselības politikas jautājumos Dainu Mūrmani-Umbraško.

Pagājušā gada oktobra vidū līdzšinējais valsts sekretārs Aivars Lapiņš tika aizrotēts uz Nacionālo veselības dienestu (NVD), kurā patlaban ir direktores vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos. Lapiņš gan jaunajā amatā vēl nav strādājis, jo ilgstoši atrodas darba nespējā.

Kopš pagājušā gada oktobra vidus VM bijusi bez valsts sekretāra, bet šā amata pienākumus pildīja Mūrmane-Umbraško.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš norādīja, ka Mūrmane-Umbraško ir pietiekami ilgi darbojusies veselības aprūpes nozarē un ir profesionāle, turklāt ministrei bijusi arī iespēja ar viņu kopā strādāt, kas ļāvis pārliecināties par viņas kompetenci.

Viņķele uzsvēra, ka Mūrmanes-Umbraško virzīšanai ir arī simboliska nozīme. "Gribēju ar šo soli ministrijai raidīt signālu par to, ka es uzticos kolektīvam un ka man nav politiski motivētu interešu valsts sekretāra izvēlē," norādīja ministre.

Viņa sacīja, ka ministrija ir "samocīta" kā iestāde, jo trīs valsts sekretāri divu gadu laikā nav humāna rīcība pret ministriju. Šī iemesla dēļ Viņķelei šķitis pareizi un ļoti svarīgi raidīt signālus, ka VM ir profesionāla komanda, kurai jaunā ministre uzticas.

Mūrmane-Umbraško piedāvājumam piekritusi, līdz ar to valdībai apstiprināšanai VM valsts sekretāra amatā viņa tikšot piedāvāta nākamnedēļ.

Kā liecina LETA arhīvs, Mūrmane-Umbraško VM valsts sekretāra vietnieka amatā nonāca 2016.gada 11.novembrī, kad viņa tika pārcelta no NVD direktores amata.

Mūrmane-Umbraško arī iepriekš bija VM valsts sekretāra vietniece, bet citā jomā - stratēģiskās plānošanas un finanšu jautājumos. Mūrmani-Umbraško NVD vadītājas amatā 2015.gada sākumā pārcēla bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Uz augšu