Par 70 000 eiro izkrāpšanu no bankas policija aiztur trīs vīriešus

FOTO: Valsts policija

Valsts policija (VP) pagājušajā nedēļā aizturējusi trīs personu grupu, kura tiek turēta aizdomās par 70 000 eiro izkrāpšanu no kādas Latvijas komercbankas, pavēstīja VP pārstāve Ilze Jurēvica.

Izmeklēšanas gaitā policisti noskaidroja, ka ar krāpnieciskām darbībām no cietušās bankas bija plānots izkrāpt kopumā 200 000 eiro, bet tas tika novērsts, apturot noziedzīgās darbības.

Jurēvica skaidroja, ka šā gada 6.februārī VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki, veicot izmeklēšanas darbības, aizturēja trīs Latvijas valstspiederīgos - 1988.gada dzimušu vīrieti un divus 1992.gadā dzimušus vīriešus. Personas aizturētas kriminālprocesā, kas sākts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Vīrieši tiek turēti aizdomās par krāpnieciskām darbībām, kas veiktas periodā no 2018.gada decembra līdz aizturēšanas brīdim, nolūkā izkrāpt 200 000 eiro no kādas Latvijā esošas komercbankas. Noziedzīgo darbību rezultātā personas attiecīgajā periodā izkrāpa daļu no plānotās summas - 70 000 eiro, pēc kā tika aizturētas.

Šobrīd aizdomās turētajiem vīriešiem piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Uz augšu