Divas partijas paudušas atbalstu Levita kandidatūrai prezidenta amatam

Titula "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ieguvējs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" apbalvošanas ceremonijā attīstības finanšu institūcijas "Altum" zālē.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) atbalstītu Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru Valsts prezidenta amatam, Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" atklāja partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Viņa atzina, ka partija ir pieņēmusi lēmumu atbalstīt Levitu, ko šim amatam varētu virzīt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), un partijai neesot pamata virzīt savu kandidātu.

Līdz ar to Levita kandidatūru prezidenta amatam patlaban būtu gatavas atbalstīt vismaz divas partijas.

Pats Levits raidījumam norādīja, ka viņa lēmums par iespējamu kandidēšanu uz augsto amatu būs atkarīgs no koalīcijas lēmuma. "Man ir jāapdomā, ka man ir arī pienākumi Eiropas Savienībā un tie ir nozīmīgi. Protams, Latvijas koalīcijas lēmums ir ļoti svarīgs arguments," teica Levits.

Jau vēstīts, ka, saņemot Levita piekrišanu, VL-TB/LNNK, visticamāk, lemtu par viņa kandidatūras virzīšanu Valsts prezidenta amatam. VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava aģentūrai LETA skaidroja, ka neredz pamatu ES Tiesas tiesneša kandidatūras nevirzīšanai, ja Levits piekristu šādai iespējai. Viņš akcentēja, ka būtu bijis labi, ja Levits būtu ievēlēts par prezidentu jau pirms četriem gadiem. Sākotnēji gan ir jāsaņem atbilde no paša tiesneša, piebilda politiķis.

VL-TB/LNNK frakcijas vadītāja vietnieks norādīja, ka, ja koalīcija vienotos par vienu kandidātu, tas būtu visvēlamākais variants, kas ļautu izvairīties no pēkšņiem pārsteigumiem un intrigām.

Vaicāts par iespēju atbalstīt pašreizējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pārvēlēšanu, politiķis norādīja, ka jau iepriekšējās vēlēšanās nacionālā apvienība neatbalstīja viņa ievēlēšanu, līdzīgi arī tagad politiskajam spēkam nav pamata atbalstīt Vējoņa atkārtotu ievēlēšanu.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

Uz augšu