Ogres muzejā jauna ekspozīcija

Ogres muzejs (skaistumkopšana)

FOTO: publicitātes

Ogres Vēstures un mākslas muzejā 22.februārī tiks atklāta pastāvīgā ekspozīcija "Pietura Ogre", kas piedāvās saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par pilsētas kultūrvēsturisko attīstību, informē muzeja informācijas speciāliste Ieva Arnīte.

Jaunā ekspozīcija ir kā ekskursija laikā un met lokus cauri gadsimtiem, atskatoties uz pilsētas senāko vēsturi, kad Ķentes pilskalnā apmetās pirmie iedzīvotāji, līdz pat laikam, kad Ogre izpelnījās ievērību kā iecienīts kūrorts, gan vēlāk, kļūstot atpazīstama, pateicoties Ogres trikotāžas kombinātam.

Gadu gaitā Ogre, atrodoties pie senā, nozīmīgā Daugavas ūdensceļa un svarīgās Rīgas-Daugavpils transporta maģistrāles piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan sagrāvi, tomēr spējusi pārvarēt pārbaudījumus un šogad februārī atzīmē savu 91 jubileju, stāstīja Arnīte.

Ekspozīciju veido vairākas tematiskās daļas - Ķentes pilskalns un vecā Rīga, Ogre un Ikšķiles muiža, Ogre - gaisa un peldu kūrorts, pilsēta padomju laikā, kā arī Ogres trikotāžas kombināts.

Ekspozīciju papildina mūsdienīgas digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas - projekcijas, skaņu "dušas", interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā. Atbilstoši ekspozīcijas tēmām vairākās vietās bērni varēs darboties un spēlēties.

Jaunā ekspozīcija tapusi ar Ogres novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Māksliniecisko risinājumu veidojis mākslinieks Ģirts Boronovskis.

Jaunajā izstādē eksponēti priekšmeti arī no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta, Jūrmalas pilsētas un Rīgas Jūgendstila muzeja.

Uz augšu