Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā godinās Osvaldu Zvejsalnieku

Osvalds Zvejsalnieks

FOTO: Andrejs Vasjukevičs/Latgales vēstniecība GORS

Pēc nedēļas vienpadsmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks", kur līdzās pērnā gada svarīgākajiem latgaliešu kultūras notikumiem, personām un aktivitātēm ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, informē Latgales vēstniecības "Gors" Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

Zvejsalnieks dzimis 1944. gada 21. martā Varakļānos, audzis Rēzeknes novada Zvejsalās, bet jau vairāk nekā 50 gadus par savām mājām sauc Rēzekni. 1971. gadā viņš beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), kopš 1976. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Kopš 1970. gada Zvejsalnieks strādā Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, pašlaik ir Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, LMA profesors.

Osvalds Zvejsalnieks izstādēs piedalās kopš 1971. gada, sarīkojis ap 20 personālizstāžu, regulāri piedalās plenēros un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Pateicoties Zvejsalnieka darbam, Rēzeknē ir viena no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, nodibināta vienīgā Latvijas Mākslas akadēmijas filiāle ārpus Rīgas, kas ir pamats veselai mākslinieku paaudzei Latgalē, izveidots Rēzeknes mākslas nams ar vienīgo pastāvīgo Latgales mākslinieku darbu ekspozīciju pasaulē, uzsvēra Husare. Zvejsalnieks ir pieminekļa "Vienoti Latvijai" atjaunošanas darbu vadītājs, Latvijas atmodas virzītājs Rēzeknē, Latgalē.

Jau vēstīts, ka Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks 2018" šogad ir 30 nominanti, bet ceremonijā tiks paziņoti desmit balvas saņēmēji un godināts arī balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā" saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 24. februārī, plkst.16 Latgales vēstniecības "Gors" Lielajā zālē, Rēzeknē.

Uz augšu