Vardarbībā pret mazuli Īrijā par vainīgu atzīta auklīte no Latvijas

Ilustratīvs attēls

FOTO: Sintija Zandersone / LETA

Enisas pilsētas tiesa Īrijā par vainīgu vardarbībā pret mazuli atzinusi kādu auklīti no Latvija, liecina portāla "baltic-ireland.ie" publicētā informācija.

Enisas iecirkņa tiesa deviņpadsmit gadus vecu auklīti no Latvijas atzinusi par vainīgu visās izvirzītajās apsūdzībās - tīša vardarbība pret bērnu, nevērīga izturēšanās, slikta apiešanās un bērna pamešana novārtā un pakļaušana darbībām, kas var radīt nevajadzīgas ciešanas vai kaitējumu bērna veselībai.

Jauniete jau pagājušā gada jūlijā Enisas rajona tiesā tikusi apsūdzēta saistībā ar uzbrukumu gadu vecajai māsas meitai un, iespējams, mazuļa rokas salaušanu.

Incidents noticis Enisas pilsētā pagājušā gada 21.maijā.

Kā ziņo portāls, gadu vecā mazulīte aizvadītā gada 24.maijā tika nogādāta ārstniecības iestādē ar labā augšdelma spirālveida lūzumu. Ņemot vērā to, ka bērns tajā laikā pats vēl nestaigāja, ārsti uzskatīja, ka traumas izcelsme ir neizskaidrojama un paziņoja par incidentu bērnu aizsardzības dienestam.

Iepriekš tiesa noskaidroja, ka apsūdzētā ir cietušā bērna tante no mātes puses un incidenta laikā strādāja kā algota aukle pie savas māsas un viņas partnera, pieskatot viņu trīs bērnus.

Enisas iecirkņa tiesas sēdē apsūdzētās advokāte pieprasījusi probācijas ziņojumu attiecībā uz apsūdzēto, kā arī tulka piedalīšanos tiesas sēdē. Tiesa noteikusi, ka lietas izskatīšana notiks 25.martā, vēsta portāls.

Uz augšu
Back