Ungārija izsauc Zviedrijas vēstnieku Budapeštas ģimenes politikas kritikas dēļ

Zviedrijas karogs.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ungārija izsaukusi uz Ārlietu ministriju Zviedrijas vēstnieku, šādi reaģējot uz Zviedrijas ministres izteikumiem, ka Budapeštas jaunā ģimenes politika "smird pēc 30.gadiem", sestdien vēsta ungāru mediji.

Reaģējot uz septiņu punktu "ģimenes aizsardzības rīcības plānu", ar kuru nule kā iepazīstinājis labējais premjerministrs Viktors Orbāns, Zviedrijas sociāldemokrātu sociālo lietu ministre Annika Strandhella tviterī izteicās, ka plāns "smird pēc 30.gadiem" un ka "tas, kas notiek Ungārijā, ir biedējoši".

"Tagad Orbāns grib vairāk "īstu" ungāru bērnu. Šāda veida politika kaitēs autonomijai, par kādu sievietes cīnījušās vairākas desmitgades," norādīja ministre.

Kā piektdienas vakarā preses konferencē sacīja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto, Zviedrijas vēstnieks ticis informēts, ka šādi izteikumi ir nepieņemami.

"Ungārija tērē naudu ģimenēm, un Zviedrija tērē naudu migrantiem," sacīja Sijārto.

Ungārijas jaunā ģimenes politika, ar kuru Orbāns iepazīstināja pagājušajā nedēļā, vērsta uz centieniem mazināt negatīvās demogrāfijas tendences.

Jaunajos pasākumos ietverti bezprocentu mājokļa un ģimenēm draudzīgi auto kredīti, kā arī paredzēts sievietes atbrīvot no ienākuma nodokļa pēc ceturtā bērna nākšanas pasaulē.

"Tā, nevis imigrācija, ir Ungārijas tautas atbilde," sacīja Orbāns.

Ungārijā ir vieni no zemākajiem dzimstības rādītājiem OECD valstu vidū, savukārt pusmiljons ungāru emigrējis uz Rietumeiropu pēc valsts pievienošanās Eiropas Savienībai 2004.gadā.

Uz augšu