"SEB banka" pērn studentiem piešķīrusi 1517 kredītus ar valsts galvojumu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Publicitātes foto

"SEB banka" pagājušajā gadā studentiem piešķīrusi kopumā 1517 kredītus ar valsts galvojumu par 9,4 miljoniem eiro, aģentūrai LETA pavēstīja bankas komunikācijas projektu vadītāja Jeļena Kontusa.

Viņa informēja, ka no piešķirtajiem aizdevumiem 85% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 15% - studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Vidējā studiju kredīta summa pērn bija 6000 eiro, bet vidējā summa studējošā kredītam - nedaudz vairāk kā 7000 eiro.

2018.gadā visaktīvāk kredītiem ar valsts galvojumu pieteikušies studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes, bet apmēram 6% no piešķirtiem aizdevumiem izsniegti studentiem, kuri aizbraukuši mācīties ārzemēs.

Kontusa atzīmēja, ka arī šogad "SEB banka" ir vienīgā banka Latvijā, kas piedāvā studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu. Studentiem, kuri mācās klātienē vai neklātienē, ir iespēja pieteikties studiju kredītam, kas paredzēts mācību maksas segšanai. Turklāt klātienes studentiem ir iespēja pieteikties arī studējošā kredītam, kas paredzēts ikdienas tēriņiem. Šogad studējošā kredīta maksimālā summa ir 344 eiro mēnesī, kas ir 80% no minimālās algas.

Pieteikties kredītiem ar valsts galvojumiem var no pirmdienas.

"Katru gadu Finanšu ministrija rīko izsoli uz tiesībām piešķirt studentiem kredītus ar valsts galvojumu, bet pērn "SEB banka" saņēma šādas tiesības uz diviem gadiem," sacīja "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

Viņš piebilda, ka banka ir iesaistīta arī darba grupā, kura strādā, lai mainītu esošo kredītu piešķiršanas kārtību. "Pašreizējā sistēma jau ir novecojusi un neatbilst mūsdienu dzīves ritmam un tehnoloģiju iespējām. Līdz ar to pērn sākts darbs pie jaunas sistēmas izstrādes, lai process būtu ātrāks un ērtāks. Turklāt, mūsu mērķis ir panākt, lai jauniešiem būtu plašākas iespējas saņemt finansējumu - lai procesā varētu būt iesaistītas vairākas bankas vienlaicīgi," teica Škapars.

Lai saņemtu valsts galvotos kredītus, studentam sākumā jāvēršas savā izglītības iestādē, kur pieteikums tiek piereģistrēts un izvērtēts. Saņemot atbildi no izglītības iestādes, studentam un galvotājam jāiesniedz pieteikums "SEB bankas" internetbankā. Ja ne students, ne galvotājs nav "SEB bankas" klienti, sākumā jādodas uz bankas filiāli noformēt internetbanku, lai tad attālināti varētu iesniegt pieteikumu. Pēc kredīta piešķiršanās internetbankā var arī parakstīt līgumu.

Līgumu par kredītu ar valsts vārdā sniegto galvojumu par pavasara semestra mācību maksas segšanu varēs noslēgt līdz 23.maijam, bet rudens semestra mācību maksas segšanai kredīta līgums būs jānoslēdz līdz šā gada decembra sākumam.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Uz augšu