Biļetes uz Alises Zariņas filmu “Blakus” jau pārdošanā
Uz lielā ekrāna no 1. marta

Kadri no Alises Zariņas filmas "Blakus"

FOTO: Publicitātes foto

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz režisores Alises Zariņas debijas pilnmetrāžas filmu “Blakus”, kas Latvijas kinoteātros būs skatāma no 1. marta.

“Blakus” ir neierasta filma Latvijai, taču citur šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma (“road movie”) - tā saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības. “Blakus” ir attiecību stāsts, ko nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī, tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Filmas varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā arī paši sevi. 

Kadri no Alises Zariņas filmas "Blakus"

Luīze (Anta Aizupe) un Kaspars (Āris Matesovičs) nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Filmas reklāmas rullītis.

Filmā skan grupu “Čipsis un Dullais”, “Singapūras satīns”, “The Bad Tones” un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.

Sekot līdzi “Blakus” gaitām var sociālo tīklu vietnēs “Facebook” un “Instagram”. Filmas izplatītājs ir kinoprojekts “Spektrs”.  

Uz augšu