Kontroles dienests un FKTK nedēļas laikā vienosies par "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) nedēļas laikā vienosies par likvidējamās "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju, trešdien pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes žurnālistiem atzina Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Znotiņa uzsvēra, ka Kontroles dienests un FKTK ir panākuši konceptuālu vienošanos par metodoloģiju, tomēr šīs nedēļas laikā vēl notiks tās gala versijas saskaņošana.

Pēc Kontroles dienesta vadītājas teiktā, puses nedēļas laikā cer vienoties par to, kādā veidā tiks pārbaudīti vēsturiskie konti "ABLV Bank".

"Metodoloģijā ir jāparedz iespēja, ka gadījumā, ja tiek konstatēti aizdomīgi darījumi, nauda vai klienti, tad šo kontu īpašniekiem naudu no likvidējamās "ABLV Bank" neizmaksā," stāstīja Znotiņa.

Savukārt FKTK vadītājs Pēters Putniņš informēja, ka metodoloģijas apstiprināšana vēl nenozīmēs, ka uzreiz tiks sākta naudas izmaksa bankas kreditoriem.

"Patlaban izstrādājam dokumentu, kas būs teorētiska instrukcija, bet pēc tam sāksies bankas likvidācijas darbs un reāla naudas izmaksa kreditoriem. Bet tas prasīs vēl vairākus mēnešus," atzina Putniņš.

Uz augšu