Vācijas kanclere Vējonim apliecinājusi, ka izprot nepieciešamību izlīdzināt valstu un reģionu atšķirības ES

Raimonds Vējonis un Angela Merkele FOTO: EPA/Scanpix

Vācija izprot nepieciešamību izlīdzināt valstu un reģionu atšķirības Eiropas Savienībā (ES), tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni apliecinājusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, tikšanās laikā Vējonis jautājumā par ES daudzgadu budžetu atzīmēja, ka dzīves līmeņa izlīdzināšanai ES ir jābūt visaptverošai ES daudzgadu budžeta prioritātei arī pēc 2020.gada. "Latvijai nav pieņemami samazinājumi Kohēzijas politikā, kas ir lielāki par vidējiem un divreiz lielāki par "Brexit" radīto iztrūkumu," uzsvēra prezidents.

GALERIJA: Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli

Savukārt Merkele uzsvēra, ka Vācija izprot nepieciešamību izlīdzināt valstu un reģionu atšķirības ES, par viņas teikto informēja Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji. "Esam saskārušies ar reģionālās attīstības jautājumiem Austrumvācijā un, balstoties uz šo pieredzi, meklēsim atbilstošu pieeju arī ES daudzgadu budžeta sarunās," norādīja Merkele.

Vienlaikus Vējonis uzsvēra, ka aktīvā augsta līmeņa vizīšu apmaiņa abu valstu starpā ir skaidrs apliecinājums mūsu kopīgajām vērtībām, mērķiem un ideāliem. "Mūs saista aktīvs politiskais dialogs un konstruktīva praktiskā sadarbība gan divpusēji, gan daudzpusējos formātos, tostarp Eiropas Savienībā un NATO," viņš norādīja.

"Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā," atzīmēja Valsts prezidents.

Tāpat Vējonis skaidroja, ka Latvija saredz potenciālu ciešākai sadarbībai ar Vāciju digitālajā un zinātnes jomā, kā arī transporta un loģistikas sektorā, kā arī atzina, ka ir būtiski turpināt lielisko sadarbību tūrisma jomā un studentu piesaistē, norādot, ka Latvija vēlas redzēt Vāciju kā sadarbības partneri, lai radītu sinerģiju starp zinātniskās pētniecības iestādēm, izglītības iestādēm un organizācijām.

Tikšanās laikā amatpersonas arī pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar aktuālo ES dienaskārtību, tai skaitā "Brexit", gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas un eirozonas stiprināšanu.

Valsts prezidenta valsts vizīte Vācijā norisinās no 21.februāra līdz 25.februārim.

Tās laikā Valsts prezidents 21.februārī tikās ar Vācijas federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru. Savukārt turpinoties valsts vizītei, piektdien notiks tikšanās ar Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli.

Šovakar Valsts prezidents goda viesa statusā piedalīsies Hamburgas pilsētas rīkotajās Mateja dienas vakariņās (Matthiae-Mahlzeit). Svinīgo vakariņu laikā Valsts prezidents uzrunās ievērojamus Vācijas valsts un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, kā arī kultūras un zinātnes darbiniekus.

Uz augšu
Back