T, 17.08.2022.

Pasaules pirmizrādi piedzīvo atjaunotais Volkswagen Multivan 6.1.

TVNET Auto
Pasaules pirmizrādi piedzīvo atjaunotais Volkswagen Multivan 6.1.
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Volkswagen Nutzfahrzeuge

Volkswagen komercauto nodaļa prezentējusi populārā busiņa Multivan jaunāko versiju. Par T6.1 nodēvētajam Multivan ir daudzveidīgi vadītāja asistenti, iepriekš nebijuši digitālie rīki un jaunākās paaudzes Volkswagen izklaides sistēmas ar integrētu SIM karti, kas nodrošina pastāvīgu interneta pieslēgumu. Dzinēju klāstu tikmēr veido TDI motori ar jaudu no 90 līdz 199 ZS, turklāt pirmo reizi būs pieejama arī Mutlivan elektriskā versija ar līdz pat 400 km autonomiju.

Papildu stabilitāte, automātiska stūrēšana un bremzēšana

T6 hidraulisko stūres pastiprinātāju nomainījis elektromehāniskais, kas pavēris piekļuvi jauniem vadītāju asistentiem, tā nodrošinot augtāku drošības un komforta līmeni. Īpaša uzmanība pievērsta spēkrata stabilitātei nelabvēlīgos apstākļos, proti Multivan T6.1 standartā aprīkots ar jaunu sānvēja palīgsistēmu (Cross Wind Assist).

Tāpat modelis aprīkots ar joslas saglabāšanas asistentu (Lane Assist), kas vēro braukšanas joslas marķējumus un notur mašīnu starp tiem. Tāpat Multivan T6.1 ir aktīvais parkošanās asistents, no Crafter pārņemta sānu aizsardzības sistēma ar transportlīdzeklim visapkārt novietotiem ultraskaņas sensoriem, kā arī Rear Traffic Alert sistēma, kas pasargā no negadījumiem, braucot atpakaļgaitā. Auto aprīkots arī ar 8 collu navigācijas un izklaides sistēmu.

Foto: Volkswagen Nutzfahrzeuge

Informācijas un izklaides sistēmas ar integrētu eSIM, automātiska reakcija avārijas gadījumā

T6.1 ir aprīkots ar integrēto SIM karti (eSIM). Tā paver jaunu tiešsaistes funkciju un pakalpojumu klāstu. Viena no funkcijām ir eCall – tā paredz, ka avārijas gadījumā ziņa par transportlīdzekļa atrašanās vietu tiek automātiski nosūtīta uz avārijas reaģēšanas centru transportlīdzekļa atrašanās valstī, izveidojot balss savienojumu. Ja no automašīnas vadītāja netiek saņemta atbilde, par negadījuma faktu un auto atrašanās vietu tiek informēti neatliekamās palīdzības dienesti.

Bez tā jaunais Multivan pieejams ar 8 un 9,2 collu multimediju sistēmām, kas pirmoreiz piedāvā arī interneta radio un mūzikas straumēšanas pakalpojumus.

Foto: Volkswagen Nutzfahrzeuge

Jauns automobiļa priekšpuses dizains

Ja salīdzina ar līdzšinējo T6, T6.1 piedāvā kompaktāku priekšējo lukturu dizainu, jaunus LED priekšējos un aizmugurējos lukturus, savukārt radiatora režģa augšējā daļa ir šaurāka nekā iepriekšējā modelī. Jauninājums ir arī dubult-hromēta josla visā auto garumā. Priekšpusi iespējams personalizēt arī ar vairāk hromētām detaļām atkarībā no modeļa un aprīkojuma.

Foto: Volkswagen Nutzfahrzeuge

“Euro 6d TEMP” dzinēji ar jaudu no 90 līdz 199 ZS

Atjaunotais Multivan būs pieejams ar modernizētiem 2 litru dīzeļdzinējiem, kas atbilst Euro-6d-TEMP-EVAP emisiju standartam. Jaunā bāzes dzinēja jauda ir 90 ZS, kamēr iepriekš tā bija 84 ZS.

Visbeidzot partnerībā ar tūninga uzņēmumu ABT Multivan T6.1 tiks piedāvāts arī kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis. Tam paredzēts 112 ZS elektromotors un divas bateriju izvēles opcijas - 38,8 kWh vai 77,6 kWh. Otrā gadījumā Mutlivan ar vienu uzlādes reizi varēšot nobraukt ap 400 kilometriem.

Par atjaunotā Multivan T6.1 pieejamību un cenām Latvijā tiks informēts atsevišķi.

Foto: Volkswagen Nutzfahrzeuge
Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu