Kremļa televīzija demonstrē sarakstu ar ASV vietām, kurām Krievija uzbruktu kodolkara gadījumā

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Svētdien Krievijas propagandista Dmitrija Kiseļova raidījumā "Vesti nedeļi" tika demonstrēta ASV karte ar konkrētiem mērķiem, pret kuriem Maskava varētu vērsties ASV kodoluzbrukuma gadījumā. Pārraidē arī izskanēja, ka virsskaņas raķete, pie kuras Krievija patlaban strādā, varētu sasniegt mērķus Savienotajās Valstīs mazāk nekā piecu minūšu laikā, vēsta aģentūra "Reuters".

Starp kartē atzīmētajiem mērķiem bija Pentagons un ASV prezidenta vasarnīca Mērilendas štatā.

Taču to vidū bija arī vairākas ASV militārās bāzes, kas slēgtas jau gadiem ilgi, piemēram, 1998.gadā slēgtais militāro mācību centrs "Fort Richie" Mērilendā un Kalifornijas "McClellan" gaisa spēku bāze, kas beidza darbu 2001.gadā.

Kremlim pietuvinātais Kiseļovs raidījumā sacīja, ka patlaban izstrādes stadijā esošā Krievijas virsskaņas raķete pēc izšaušanas no Krievijas zemūdenes varētu sasniegt ASV mērķus nepilnu piecu minūšu laikā.

"Šobrīd mēs nevienam nedraudam, bet, ja šāda izvēršanās notiks, tad mūsu atbilde būs tūlītēja," teica Kiseļovs.

Uz aģentūras "Reuters" lūgumu komentēt raidījumu Kremlis atbildēja, ka neiejaucoties valsts televīzijas redakcijas darbā. Bijušo darbinieku stāsti gan liecina par pretējo.

Svētdienas pārraide bija neparasta un kareivīga pat pēc Krievijas valdības sponsorēto telekanālu standartiem. Raidījums tika demonstrēts dažas dienas pēc Krievijas autokrāta Vladimira Putina izteikumiem, ka Maskava ir militāri gatava Kubas raķešu krīzes stila saspīlējumam, ja ASV tādu radīšot.

Krievija paudusi bažas, ka ASV pēc izstāšanās no Aukstā kara laikā noslēgtā raķešu līguma varētu Eiropā izvietot vidēji tāla darbības rādiusa kodolieročus nestspējīgas raķetes. ASV norāda, ka tai neesot plānu to darīt un ka Savienoto Valstu rīcībā nemaz neesot šādu virszemes raķešu, ko varētu nogādāt Eiropā. Putina draudi ir melīga propaganda, uzskata ASV.

Putins klāsta, ka nevēloties jaunu bruņošanās sacensību, bet tajā pašā laikā pastiprinājis savu militāro retoriku un dižošanos ar jauniem kodolieročiem

Uz augšu