VEF kultūras pilī franču džeza grupa "Impérial Orphéon"

"Impérial Orphéon"

FOTO: publicitātes

VEF Kultūras pils organizētā koncertcikla "VEF Jazz Club" šī gada pasākumu sēriju atklās talantīgie džeza mūziķi no Francijas - grupa "Impérial Orphéon". Savas Latvijas turnejas izskaņā 4. martā plkst. 19 grupa pirmo reizi uzstāsies Rīgā ar mūziku no jaunā albuma "Seducere", ko kritiķi dēvē par “īstu muzikālu baudījumu mūsdienīgos ritmos”. 

Grupa izveidojusies, satiekoties četriem multiinstrumentālistiem. Viņu mūzika ir enerģiska, dejiska un tai pat laikā ļoti melodiska, kas uz skatuves izpaužas kā kopīgas eksplozīvas enerģijas piesātināts priekšnesums. Grupas instrumentācijā ir saksofoni, elektronika, sitaminstrumenti, akordeons un vokāls, kas piešķir tās skanējumam īpatnēju franču džeza mūzikas šarmu. VEF Kultūras pils Lielajā zālē viendaļīgā koncerta ietvaros varēs dzirdēt brīvu muzikālu ceļojumu starp Brazīlijas grūviem, Balkānu ritmu ekspresiju, blūza notīm, popmūzikas intonācijām, valšiem un operdziedājumu džeza ritmos.

"VEF Jazz Club" koncertsērija tika atklāta pērn, pulcējot džeza mūzikas profesionāļus un piekritējus vairākos latviešu, brazīļu, itāļu, britu un citu valstu mākslinieku pasākumos. “Šogad, atsaucoties VEF JAZZ CLUB klausītāju izrādītajai interesei, dubultojām koncertu skaitu”, saka koncertsērijas projektu vadītāja Antra Dreģe. Koncertcikla ietvaros gada garumā ir ieplānoti vairāki pasākumi VEF Kultūras pils Lielajā zālē, kamerzālē un vestibilā, piesaistot pašmāju un ārzemju mūziķus, svinot džeza svētkus un jaundarbu prezentācijas, liekot kvalitatīvai mūsdienu mūzikai ieskanēties pils vēsturiskajā gaisotnē.

VEF Kultūras pils rīkotais "Impérial Orphéon" koncerts notiek ar aģentūras Vapaat äänet (Helsinki), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Francijas Kultūras centra Latvijā atbalstu. 

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā

Uz augšu