Ugunsgrēkos Latvijā cietuši trīs cilvēki

Uguns; ilustratīvs foto.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā cieta trīs cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar ap plkst.20.30 ugunsdzēsēji steidzās uz Jēkabpili, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā tika konstatēts, ka no divstāvu dzīvojamās mājas nāk dūmi un iekšā atrodas cilvēki. Ugunsdzēsēji no sadūmotās ēkas izglāba divus cilvēkus, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Aptuveni stundas laikā ugunsgrēks, kurā kvadrātmetra platībā dega siena, tika likvidēts.

Šorīt ap plkst.5 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpili, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā mājā pa ieejas durvīm nāk liesmas un deg divas telpas un koridori 25 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks, kurš bija cietis un vērsās pie NMPD mediķiem. Divu stundu laikā ugunsgrēks tika likvidēts.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 40 izsaukumus: 18 - uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp septiņus 0 uz kūlas ugunsgrēkiem, 11 - uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, sadzīves mantas, sodrēji ēkas dūmvadā, ventilācijas iekārta, vieglā automašīna un neapsaimniekota ēka.

Kā uzsver VUGD, šogad ugunsgrēkos, saindējoties ar dūmiem, gūstot apdegumus vai citas traumas, cietuši jau 69 cilvēki. VUGD pieredze liecina, ka lielākoties mājokļos, kuros izceļas ugunsgrēki, dūmu detektori nav uzstādīti. Tomēr, ja mājoklī ir bijis dūmu detektors, nelaime ir pamanīta savlaicīgāk, kā arī cilvēks paspēj izglābties un operatīvāk izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Dūmu detektora cena ir vidēji 10 eiro, bet nelaimes brīdī tam, vai šī ierīce ir uzstādīta mājoklī vai ne, var būt pat cilvēka dzīvības cena. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju parūpēties par savu drošību un uzstādīt mājoklī vismaz vienu dūmu detektoru, kas ugunsgrēka gadījumā ar skaļu un spalgu signālu brīdinātu par izcēlušos nelaimi, tādējādi pievēršot ikviena tuvumā esošā cilvēka uzmanību un arī pamodinot aizmigušus cilvēkus.

Uz augšu