Ukraina nolemj nepiedalīties šā gada Eirovīzijā

Maruv

FOTO: Пресс-фото

Pēc vairāku nacionālās atlases fināla dalībnieku atteikuma Ukrainas nacionālā raidsabiedrība nolēmusi nesūtīt valsts pārstāvjus uz Eirovīzijas starptautisko dziesmu konkursu Izraēlā.

"Šī gada Eirovīzijas nacionālajā atlasē par uzvarētāju kļuva dziedātāja Maruv (Anna Korsuna), kurai nacionālā raidorganizācija kā katru gadu piedāvāja slēgt līgumu par dziesmu konkursu. Taču pēc sarunām Maruv atteicās parakstīt līgumu," teikts Ukrainas nacionālās raidsabiedrības NOTU paziņojumā.

Jau ziņots, ka dziedātāja sestdien uzvarēja nacionālajā atlasē un ieguva tiesības pārstāvēt Ukrainu šīgada Eirovīzijā, kas maijā notiks Izraēlā. Tomēr pēc sarunām pirmdien NOTU paziņoja, ka nav spējusi vienoties ar Maruv, un abas puses apsūdzēja viena otru šī konkursa politizēšanā.

Viens no līguma nosacījumiem būtu liedzis Maruv koncertēt Krievijā, lai gan viņai ir paredzēts 6. aprīlī uzstāties Maskavā ar savu pirmo solo koncertu.

NOTU paziņoja, ka Maruv nepiekrita būt par "Ukrainas kultūras vēstnieci" un "Ukrainas sabiedrības viedokļa paudēju pasaulē".

Maruv sociālajā tīklā "Instagram" ierakstīja, ka ir noraidījusi nosacījumus, kas liktu viņai spēlēt politisku lomu Eirovīzijā.

"Es neesmu gatava uzstāties ar lozungiem, pārvēršot manu parādīšanos konkursā par reklāmu mūsu politiķiem," paziņoja Maruv. "Es esmu mūziķe, nevis instruments politiskajā arēnā."

Vēlāk no dalības Eirovīzijā atteicās arī atlases fināla otrās un trešās vieta ieguvēji "Freedom-jazz girls band" un "Kazka", kā arī vēl viens fināla dalībnieks "Brunettes Shoot Blondes".

Video: Maruv "Siren Song"

NOTU paziņoja, ka varēja sūtīšanai uz Izraēlu izvēlēties jebkuru izpildītāju, kas nepiedalījās nacionālajā atlasē, taču no tādas alternatīvas raidorganizācija atsakās, cienot skatītāju izvēli nacionālajā atlasē. Esošajā situācijā, kā arī ņemot vērā pārmērīgo politizāciju atlases laikā, sabiedriskā raidorganizācija izlēmusi atteikties no dalības Eirovīzijā.

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs grupa "Carousel".

Carousel "That Night"

FOTO: Lauris Vīksne

Uz augšu