Baltkrievijā atrasti ebreju masu kapi ar 730 cilvēku atliekām

TVNET
Baltkrievijā atrasti ebreju masu kapi ar 730 cilvēku atliekām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Ebreju masu kapi Brestā.
Ebreju masu kapi Brestā. Foto: AFP / Scanpix

Nacistu veiktā ebreju iznīcināšana Otrā pasaules kara laikā bija tik skrupuloza, ka 1944. gadā, kad padomju spēki ienāca Baltkrievijas pilsētā Brestā, tur bija palikuši tikai deviņi ebreji. Vēl 80 gadu pēc holokausta tiek atrastas nelaimīgo cilvēku atliekas.

Kad Baltkrievijas pilsētā Brestā tika veikti rutīnas darbi, lai ieraktu pamatus jaunai dzīvokļu ēkai, strādnieki negaidīja, ka uzdursies holokausta upuru atliekām, raksta “The Smithsonian”.

Uzreiz pēc atraduma izrakumu darbu vadību pārņēma Baltkrievijas militāristi, kas pašlaik ir izrakuši 730 ebreju atliekas. Eksperti gan uzskata, ka šajā rajonā to ir vēl vairāk, iespējams, zem blakus esošās šosejas.

“Ļoti iespējams, ka šie masu kapi sniedzas tālāk zem ceļa. Lai to uzzinātu, mums būs jānoņem asfalta slānis,” komentēja izrakumu projekta vadītājs Dmitrijs Kaminskis.

Šokējošajam atklājumam ir vēsturisks pamats, jo Bresta bija daļa no nacistu okupētās Polijas. Pilsētā bija arī ebreju un citu minoritāšu geto, kas atradās tieši tajā vietā, kur atrasti masu kapi.

Tiesa, izrakumi vēl ir tikai sākuma stadijā, tomēr strādnieki jau ir atklājuši dažādus slepkavību pierādījumus, piemēram, ložu caurumus daudzos galvaskausos.

Pēdējā laikā Baltkrievija tiek plaši kritizēta par to, kā valsts valdība rīkojas ar holokausta mantojumu un ebreju piemiņas vietām. Piemēram, izdevums “Jewish Telegraphic Agency” ziņo, ka Baltkrievijas valdība pēdējā laikā ir nojaukusi trīs sinagogas un trīs ebreju kapsētas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu